Publicat 13 Feb 2018 | Reactualizat 20 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

Area sales manager pentru Bucuresti si Ilfov

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleza
  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- Inginer sau Studii Tehnice
- Studiile Tehnice Superioare (Facultate Tehnica) - CONSTITUIE AVANTAJ;
- experienta in vanzari (experienta in vanzari intr-un domeniu similar constituie un avantaj) ;
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- bun simt comercial
- cunostinte tehnice ale produselor din portofoliu
- limba engleza - nivel avansat
- mobilitate pentru zona Bucuresti / Ilfov
- cunostinte operare PC (word, excel, outlook, program de gestiune)
- dinamic, comunicativ, capabil de a lucra atat in echipa cat si individual
- rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;
- putere de convingere, flexibilitate, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor
- permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

- activitate de vanzari directe pentru zona Bucuresti si Ilfov pentru echipamentele importate (echipamente pentru vibrarea betonului ENAR, echipamente pentru compactarea solului NTC, echipamente pentru finisarea pardoselilor industriale din beton BARIKELL, tehnica diamantata Dr.SCHULZE, echipamente pentru curatenie FAIP (aspiratoare profesionale, spalatoare cu jet de apa, spalatoare de pardoseli, utilaje de maturat), echipamente pentru incalzire industriala CALORE, SIAL, MUNTERS si BIEMMEDUE, compresoare aer BALMA, precum si pentru echipamentele distribuite (generatoare curent HONDA, motopompe apa HONDA, motocompresoare mobile KAESER, aparate de sudura TELWIN, scule electrice BOSCH si MAKITA, consumabile etc).
- consilierea clientilor in alegerea produselor
- crearea unei baze de clienti activi si mentinerea relatiei cu acestia
- negocierea condiţiilor de livrare, termenelor si modalitatilor de plata
- monitorizarea si raportarea activitatilor conform procedurilor interne ale firmei sau la cerere
- monitorizarea activitatii concurentei.

Beneficii:
- masina de serviciu
- telefon de serviciu
- Salariu + Comision

SIFEE UTILAJE - importator utilaje si echipamente profesionale pentru constructii!

Compania SIFEE UTILAJE este importatorul in Romania al cunoscutelor echipamente pentru constructii:
- BARIKELL - ITALIA - utilaje pentru finisarea pardoselilor industriale din beton
- Dr.SCHULZE - GERMANIA - tehnica diamantata
- ENAR - SPANIA - Utilaje pentru vibrarea betonului, compactarea solului
- NTC - CEHIA - Utilaje pentru compactarea solului
- ADFIL - ANGLIA - Fibre pentru armarea betonului
- MUNTERS - ITALIA - Generatoare de aer cald si sisteme de incalzire
- BALMA - ITALIA - Compresoare aer cu piston
- SIAL - ITALIA - Generatoare aer cald
- BIEMMEDUE - ITALIA - Sisteme de incalzire industriala
- STRONG - ITALIA - Utilaje pentru vibrarea si compactarea solului
- FAIP - ITALIA - Utilaje pentru curatenie industriala
- NEDO - Germania - Sisteme de masurare cu laser
- VISTARINI - Italia - Ciocane pneumatice.

Area sales manager pentru Bucuresti si Ilfov  -  SIFEE UTILAJE