Publicat 20 Feb 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Area Sales Manager pentru Brasov, Covasna, Harghita si Sibiu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Obiectivul general al postului:

Conduce echipa de vanzari a distribuitorilor agreati formata din agenti pentru realizarea in zona repartizata a volumelor de vanzari stabilite de companie si a obiectivelor de acoperire clienti, distributie, produse, merchandising.

Candidatul ideal:
- Capacitate de a coordona şi conduce o echipa;
• Capacitate de analiza,sinteza si luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
• Capacitatea de a interactiona cu usurinta cu diverse tipologii si activitatea intensa sub presiunea timpului;
• Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
• Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
• Studii superioare finalizate, cu diploma de licenta;.
• Seriozitate, perseverenta si bune abilitati de organizare;
• Structurat, disciplinat si proactiv.
• Spirit de echipa;
• Cunostinte operare PC si Smartphone;
• Domiciliul stabil in Brasov
• Permis de conducere categoria B de minim 2 ani.
• Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata

Descrierea jobului

• Asigura acoperirea prin distribuitori,completă si eficienta a clientilor din piata;
• Coordoneaza, indruma, analizeaza si controleaza desfasurarea activitatii echipelor de vanzari ale distribuitorilor.
• Stabileste obiective clare pentru organizarea activitatii de vanzari in canalul Traditional Trade si negociaza cu clientii de top din aria alocata.
• Informează in timp util, asupra dificultăţilor în derularea distribuţiei şi vânzărilor şi propune soluţii de depăşirea a lor.
• Identifica potentialii clienti, tendintele, piata si oportunitatile de dezvoltare si propune planuri de actiune.
• Este responsabil de realizarea lunara a obiectivelor cantitative si calitative de vanzari,distributie si executie, tinand cont de bugetul de vanzari si indicatorii de piata relevanti pentru companie.
• Identifica măsuri pentru stimularea si cresterea continua a vânzărilor, in judetele Brasov, Harghita, Sibiu si Covasna
• Verifica status-ul realizarii obiectivelor de vanzare la nivel de agent distribuitor.
• Asigura implementarea si respectarea standardului calitativ de mercantizare in magazine;
• Asigura implementarea proiectelor noi;

De aproape 25 de ani, oferim cientilor nostri "Promisiunea unei zile perfecte - un strop de pasiune in fiecare ceașcă!" Cafeaua este o adevarată artă și, ca orice artă, se face în primul rând cu pasiune. Fortuna este unică prin calitatea cafelei folosite, a boabelor atent selecționate și prăjite. Noi punem în fiecare ceașcă un strop din pasiunea noastră pentru cafea.
Cafea Fortuna a fost infiintata in 1993 si de atunci promovează propriile valori în relația cu clienții săi, valori care ne-au adus recunoașterea pe plan național:
Calitatea - prin dorința de a depași așteptările clientilor nostri;
Inovația - prin îmbunătățirea continuă a produselor și proceselor tehnologice;
Siguranța - prin tehnologie modernă, personal calificat și cele mai bune condiții igienico-sanitare;
Încredere - oferim aceeași calitate, tot timpul, în fiecare pachet de cafea Fortuna.

Expirat
Area Sales Manager pentru Brasov, Covasna, Harghita si Sibiu  -  SC CAFEA FORTUNA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles