AREA SALES MANAGER NORD VEST SI SUD EST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu 4500 - 5300 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare
  • Carnet de conducere categoria B
  • Minimum 3 ani de experienta in vanzari ( avantaj experienta in domeniul bricolaj - scule electrice si echipamente gradina)
  • Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare
  • Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
  • Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite
  • Cunostinte operare MS Ofice (Excel, Word), Engleza nivel mediu

Descrierea jobului

  • Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
  • Organizarea activitatii de vanzare, reprezentare si derulare a contractelor comerciale
  • Prezentarea, promovarea si vânzarea produselor în conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • Urmarirea realizarii planului de vânzari lunar, trimestrial, anual;
  • Raportari periodice conform cu agenda interna
  • Realizarea si intretinerea bazelor de date specifice postului
  • Ofertare, analiza si suport pentru conturile de care este responsabil
  • Executie obiective de performanta (vanzari//incasari) conform cu planul lunar/trimestrial/anual
  • Cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii celorlalte departamente in vederea atingerii obiectivelor stabilite la termen si conform
  • Analizarea evolutiei pietei si identificarea de noi oportunitati de vanzare a produselor
  • Se ofera masina de serviciu, telefon, laptop, tableta.
  • Salariu fix+bonusuri trimestriale

Fondat în 2005, Villager a devenit unul dintre cele mai mari branduri de grădinărit și unelte electrice din Balcani. Eforturile noastre sunt direcționate pentru a fi unul dintre liderii din Europa de Sud-Est. Sediul oficial al companiei se află în Slovenia (UE) si este parte a grupului de firme Agromarket Doo cu sediul in Serbia. Combinațiile de design atrăgător, inovațiile, materialele, standardele de înaltă calitate și responsabilitatea socială, împreună cu planificarea precisă și prețurile competitive sunt principalele noastre realizări și avantaje care ne disting de concurenți.
Viziunea noastră - În următorii câțiva ani, Villager își propune să devină unul dintre liderii din Europa de Est, precum și prima alegere a pasionaților, meșteșugarilor și fermierilor.

Publicat 17 nov. 2021 Expiră 17 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos