Area Sales Manager - Modern Trade - Iasi

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Experienta in vanzari de minimum 3 ani si in managementul unei echipe de minimum 2 ani;
  • Cunostinte aprofundate legate de piata FMCG;
  • Persoana ordonata si organizata;
  • Abilitati de comunicare foarte bune;
  • Atitudine proactiva si entuziasta;
  • Abilitati de motivare si conducere a oamenilor din echipa;
  • Orientare catre actiune si rezultat;
  • Cunoasterea si utilizeaza echipamentele din dotare.

Descrierea jobului

  • Construirea si consolidarea pe termen lung a relatiilor cu clientii din zona alocata pe baza abordarii castigului de ambele parti;
  • Optimizare routing si forta de vanzare din zona alocata;
  • Coordoneaza echipa KAE si merchantizori din subordine;
  • Monitorizeaza activitatea si ofera feedback permanent, privind realizarea atributiilor KAE si MCH;
  • Asigura suport, instruieste, evalueaza si dezvolta echipa KAE permanent;
  • Monitorizeaza si verifica calitatea executiilor din teren, ofera feedback permanent;
  • Mentine legatura intre echipa din teren (KAE/MCH) si echipa de la centru (AH/KAM/FM/BUM);
  • Suport in rezolvarea problemelor aparute pe plan local (implementare conditii contractuale, erori livrare, respectarea vizibilitatii produselor conform cotelor de piata, remedierea posibilelor conflicte aparute in relatia cu magazinele, etc.);
  • Coordonarea si pregatirea vizitelor de piata;
  • Mentine legatura cu toate departamentele suport (HR, BUM, IT, Delivery, Financiar, Auto).

Descrierea companiei

Să ne cunoaștem!

V-ați întrebat vreodată cum ajung pe rafturi produsele Pampers, Ariel, Oral-B, Duracell, RioMare, Pringles, Dolce&Gabbana, BOSS, Wella, Londa? Cine este responsabil de vânzarea și livrarea acestora către clienti?

Noi suntem!

Faceți cunoștință cu distribuitorul FMCG Interbrands Orbico. Acoperim o gamă largă de brand-uri cunoscute la nivel mondial, de la produse de îngrijire ale părului la produse alimentare și nealimentare. Cu o echipă de experți profesioniști pasionați, oferim soluții complete de afaceri pentru vânzări, servicii logistice și brand management pentru mărcile din portofoliul nostru. În viața noastră de zi cu zi suntem conduși de misiunea, viziunea și valorile noastre.

Despre noi!

In Romania Grupul Orbico are 4 companii:

- Orbico Romania - www.orbico.ro - Orbico Beauty - www.orbicobeauty.ro - Professional Brands - www.professionalbrands.ro - Interbrands - www.interbrands.ro

Nu ezitati sa ne URMARITI!

Publicat 26 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos