Area Sales Manager: jud. BH, SM, SJ

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinţe:
  • Absolvent de studii superioare tehnice, economice sau marketing;
  • Experienta in vanzari de minim 3 ani (experienta in vanzarea materialelor de constructii constituie avantaj);
  • Dinamism, viteza de reactie, gandire logica si structurata;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si spirit de echipa;
  • Capacitatea de a lucra rapid si eficient in conditii de stres si in raport cu termenele limita;
  • Spirit de initiativa si decizie, abilitati de negociere, orientare catre client;
  • Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor de natura tehnica (specifice produselor aflate in portofoliul companiei);
  • Posesor carnet de conducere: categoria B;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si de operare PC (MS Office)

Descrierea jobului

  • Gestioneaza direct vanzarea produselor aflate in portofoliul sau pe judetele BH, SM, SJ;
  • Asigura implementarea strategiei de vanzari pe zona repartizata
  • Se ocupa direct de recuperarea creantelor aferente produselor vandute, conform prevederilor contractuale negociate;
  • Mentine in permanenta legatura cu beneficiarii in vederea actualizarii stocului de produse si supervizeaza respectarea conditiilor comerciale stabilite;
  • Proceseaza comenzile primite si furnizeaza informatiile despre produsele disponibile sau despre ofertele promotionale;
  • Negociaza cu beneficiarii pentru obtinerea celor mai bune preturi si conditii comerciale de livrare;
  • Urmareste zilnic vanzarile, incasarile, realizarea fata de programul de vanzari, evidenta contractelor in curs de semnare;
  • Monitorizeaza permanent piata (referitor la concurenta, noi idei de produse, servicii, trend-uri);
  • Urmareste atragerea de noi clienti pe zona arondata.
Se oferă:
  • Salariu motivant;
  • Bonuri de masă;
  • Masină de serviciu, telefon, laptop;
  • Un loc de muncă sigur;
  • Mediu internaţional.

Aplicaţiile tale vor fi strict confidenţiale. Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

Grupul Leier este activ în 7 țări (Austria, Ungaria, Polonia, Slovacia, România, Croația și Ucraina) în domeniul producției de materiale pentru construcții, comercializării și service-ul autovehiculelor premium (BMW, Mini, Hyundai și Skoda), în cel imobiliar și al confecțiilor metalice/ ingineriei mecanice.
Ascensiunea internațională a Grupului Leier pe piața materialelor de construcții, a început în anul 1970 prin construirea de către domnul Michael Leier, fondatorul brandului, a primei fabrici de betoane, la Horitschon, Austria. Grupul se află exclusiv în proprietatea familiei Leier, trei generații gestionând împreună afacerile și evoluția companiei.
Grupul Leier este unul dintre cei mai importanți competitori ai pieței materialelor de construcții din România, creșterea pe piața românească fiind realizată prin fuzionarea strategiei extensive cu cea intensivă, aplicată în toate fabricile deținute în teritoriu. Astfel, în portofoliul companiei sunt două fabrici unde se produce cărămidă și țiglă ceramică (Iași, Sighișoara) și două fabrici unde se produc prefabricate din beton (Unirea, Câțcău).
Publicat 27 iul. 2022 Reactualizat 11 aug. 2022 Expiră 26 aug. 2022