Publicat 21 Apr 2017 | Reactualizat 19 Mai 2017 | Expiră 23 Mai 2017

Area Sales Manager, Indirect Sales Valcea - Arges

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim sa gasim un candidat care sa aiba urmatoarele competente si abilitati:

  • Studii universitare;
  • Experiența în vanzari (min 3 ani) - experienta in telecom poate reprezenta un avantaj;
  • Experienta relevanta in coordonarea de echipe;
  • Buna intelegere a industriei de telecomunicatii;
  • Capacitate de prioritizare, decizie rapida si de adaptare la schimbarea de situatii;
  • Integritate si principii solide de etica profesionala;
  • Limba engleza – conversational;
  • Permis auto categoria B – obligatoriu

Descrierea jobului

  • Vei contribui la indeplinirea obiectivelor de vanzari ale companiei si la cresterea profitabila a vanzarilor, prin reteaua de magazine ale partenerilor postpaid si prepaid din regiunea Valcea-Arges.
  • Indeplinesti obiectivele de vanzari stabilite incorporand produsele si serviciile disponibile in cadrul retelelor/locatiilor de care esti responsabil;
  • Monitorizezi în permanență performanțele magazinelor și te asiguri că acestea îndeplinesc obiectivele de vanzari si imagine stabilite;
  • Te asiguri ca magazinele detin stocurile necesare de produse si materiale promotionale Vodafone;
  • Livrezi instruire, evaluare si consultanta agentilor de vanzari din magazine, oferi feedback și recomandări pentru îmbunătățirea rezultatelor;
  • Te implici activ in dezvoltarea echipei de vanzari a distribuitorului prin training, coaching si motivare;
  • Propui planuri de Trade Marketing aplicabile pentru partenerii din zona acoperită:
- Contracte de branding și/sau amplasare materiale de comunicare
- Programe promoționale dedicate pentru stimularea vânzărilor
  • Dezvolti si gestionezi o relatie cu francizatii din portofoliu bazata pe incredere si obiective comune, pentru dezvoltarea afacerii si cresterea performantelor;
  • Te asiguri ca managementul francizelor intelege si se aliniaza la obiectivele de performanta, nevoilor de dezvoltare a afacerii si de optimizare ale retelei de magazine;
  • Monitorizezi performanțele francizatilor și te asiguri că acestea îndeplinesc indicatorii de performanta stabiliti conform obiectivelor de vanzari;
  • Acorzi suport și asistență angajaților din subordine pentru toate aspectele operaționale din activitatea lor. Aceastea includ, fără a fi limitate la, acordarea de asistență și suport în orice aspect legat de:
- Stocuri de produse și materiale promoționale

- Utilizarea resurselor puse la dispoziție de Companie (mașina de serviciu, echipamente, software etc).

As Vodafone continues to evolve, our commitment to innovation has never been greater. Already the world's leading mobile telecommunications company, our goal is to pioneer a world of total communications solutions, where fixed, mobile, voice and data will all become one. And with approximately 407 million customers to cater for across the globe, there has never been a better time to jump on board. At Vodafone, we don’t just produce innovative products, we develop amazing people too. We’re a brand that loves change – if it’s not happening naturally then we’re creating it ourselves. It’s in our DNA to push forward, to create a better future, to never rest and find new ways that help people communicate. That’s the lifeblood that runs throughout Vodafone. We are driven to empower people. We are committed to helping our people perform at their best and achieve their full potential.

Expirat
Area Sales Manager, Indirect Sales Valcea - Arges  -  Vodafone Romania