Publicat 29 Ian 2019 | Reactualizat 26 Feb 2019 | Expiră 01 Mar 2019

Area Sales Manager Dacia&Renault

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa de vanzari vehicule noi Dacia&Renault creste mare, asa ca are nevoie de forte proaspete care sa gestioneze Zona de Vest (Timisoara, Arad, Oradea, Deva) pentru marcile Dacia si Renault.

​Pentru a avea succes in acest rol, viitorul coleg va avea:
- Studii superioare tehnice sau economice
- Experienta minima in vanzarea de vehicule sau in coordonarea unui grup de dealeri auto
- Cunostinte bune despre sistemul de distributie Renault
- Cunostinte despre sectorul auto din Romania si a sistemelor de finantare auto
- Cunostinte utilizarea PC
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere

Descrierea jobului

Agenda de prioritati va cuprinde monitorizare campanii promotionale, evaluare rezultate campanii, analiza pietei (concurenta, tendinte, tehnologii, inovatii, psihologia consumatorului), rapoarte vanzari, comunicare sustinuta cu agentii actuali si viitori din reteaua Dacia&Renault, feedback din piata catre echipa de marketing si colaborare directa cu departamentul de gestiune comenzi.

Va implica si activitati ad hoc, in care iti vei pune in evidenta aptitudinile de improvizatie si adaptare la diferite situatii, oameni, provocari. Vei fi in permanenta conectat cu piata dar si cu echipele interne (marketing, comunicare, gestiune).

​Aria de responsabilitate:
- vei coordona reteaua de agenti Renault din sectorul alocat pentru atingerea obiectivelor comerciale
- vei aisgura legatura intre sediul central Renault si agentii din teritoriu
- vei gestiona agentii din teritoriu in vederea indeplinirii obiectivelor comerciale calitative si cantitative
- vei transmite si implementa politica comerciala Renault catre Reteaua din teritoriu
- vei instrui si anima echipa de vanzari din teritoriu
- vei asigura o buna utilizare a resurselor si mijloacelor disponibile catre agentii retelei: stoc de autovehicule, materiale de prezentare din showroom, sesiuni de formare organizate de catre Renault

Descrierea companiei

La noi vei găsi:
Un mediu de lucru prietenos, dinamic şi bazat pe performanţă
Posibilităţi de dezvoltare profesională şi planificare a carierei
Asigurare privată de sănătate
Participări la evenimente corporate şi cele specifice industriei
Un program de beneficii şi compensaţii atrăgător
Expunere la proiecte internationale

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Area Sales Manager Dacia&Renault  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles