Area Sales Manager (Constructii)

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement cauta pentru unul dintre clientii sai , o companie multinationala din domeniul constructiilor care ofera solutii in domeniile cofrajelor, schelelor și tehnicii de siguranță o persoana pentru rolul de Area Sales Manager in zona Cluj.

Responsabilitati:
  • Identificarea şi contactarea potenţialilor clienţi prin actiuni de vanzare B2B
  • Cresterea portofoliului de clienti
  • Identificarea de potenţiale lucrări / proiecte la Beneficiari, prin utilizarea unor abordări consultative;
  • Negocierea ofertelor cu potentialii Beneficiarii, semnarea de contracte, asigurarea executării contractelor;
  • Îmbunătăţirea permanentă a relaţiei cu anumiţi clienţi-cheie
  • Deplasări la Beneficiarii din zona geografică alocată
Candidatul ideal :
  • Studii superioare tehnice
  • Cunoştinte de vânzare B2B (minim 3 ani experienţă);
  • Cunoştințe de limba engleză la nivel avansat;
  • Permis de conducere categoria B;

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos