Area Sales Manager branduri Unilever Romania- zona Vest

AQUILA GROUP - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare
  • Constituie avantaj cursurile în domeniul vânzărilor si a managementului
  • Experienţă in specialitate piata de FMCG minim 5 ani
Aptitudini, calităţi şi cunoştinţe profesionale :
  • Capacitate,dorinta de cercetare şi investigare la nivel ridicat, spirit de observaţie
  • Capacitate de a inspira încredere interlocutorilor, prin receptivitate, flexibilitate şi capacitate de a asimila cât mai multe cunoştiinţe profesionale despre piata pe care activeaza
  • Capacitate de a culege, prelucra şi transmite informaţii şi date specifice intr-un mod cat mai clar si rapid
  • Creativitate, spirit de echipă, iniţiativă, prestanţă profesională
  • Personalitate deschisă, cu tact, gândire structurată, putere de convingere si CAPACITATEA DE A INFLUENTA este esentiala
  • Disciplinat, Ambiţios, Perseverent
  • Disponibilitate pentru deplasări prelungite
  • Cunoştinţe generale despre specificul activităţii clienţilor din piata de FMCG, de legislaţie si în domeniul comerţului şi a marketingului
  • Onestitate, loialitate şi mentalitate de învingător
  • Receptivitate fata de nou si de tendintele existente, flexibilitate
  • Proactivitate (atitudine de initiativa, entuziasm, gandire pozitiva, dornic si capabil sa vina in intampinarea problemelor)
Competenţe:
  • Utilizare PC: avansat
  • Permis de conducere: categoria B minim 5 ani
  • Limba Engleza : avansat
  • Condiţii de muncă, regim de lucru : flexibil, activitate de teren disponibilitate la extra efort

Descrierea jobului

  • Realizeaza Planul de Afaceri lunar, trimestrial si anual pentru dezvoltarea activitatii companiei in zona si clientii de care raspunde
  • Coordoneaza implementarea planului de activitati pe client
  • Coordoneaza si controleaza activitatile zilnice , saptamanale si lunare ale membrilor echipei
  • Evalueaza si dezvolta membrii echipei
  • Informeaza zilnic superiorul ierarhic in legatura cu realizarea targetului , eficienta promotiilor , noutatile din piata
  • Implementarea indicatorilor de performanta in conformitate cu standardele Unilever
  • Gestionarea materialelor promotionale si de vizibilitate si a produselor incredintate pentru realizarea de activitati promotionale la nivel local

Descrierea companiei

www.aquila.ro
Publicat 23 mai 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos