Area Sales Manager ( ASM )

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne marim echipa la nivel national!
Te așteptăm să faci parte dintr-o echipa tanara, implicata, care se dezvoltă continuu!
HSB Romania pretuieste principiile lucrului în echipă, asigura un climat prietenos de comunicare si incurajare a initiativei pentru atingerea obiectivelor stabilite.
Din dorinta de a fi diferiti, avem nevoie de colegi plini de viata, energie si curajul de a vrea mai mult

Experienta de minimum 3 ani in vanzari din domeniul HORECA ( sau constituie un avantaj),
Experienta de minimum 5 ani in vanzari,
Capacitate de analiza, sinteza si prioritizare,
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor,
Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare,
Gandire pozitiva, orientare spre rezultate, initiativa,
Cunoasterea pietei din zona alocata,
Cunostinte de operare PC (Word, Excel, e-mail),
Corectitudine, spirit de echipa,
Disponibil pentru deplasare in zona alocata,
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Prospectarea pietei si identificarea potentialului acesteia,
Urmareste extinderea pietei si cresterea vanzarilor in cadrul zonei alocate,
Initiaza, dezvolta si mentine relatiile cu distribuitorii/clientii din zona alocata,
Planifica si organizeaza degustarea de produse / ofertare,
Prezentarea si implementarea programelor comerciale,
Negocierea contractelor comerciale si a activitatilor, in limitele agreate,
Implementarea planurilor de vanzare si de activare,
Initiaza si participa la sedintele de vanzari ale distribuitorilor din zona alocata,
Monitorizarea incasarilor si termenelor de plata,
Sustine activitatile de marketing conform planului,
Atingerea obiectivelor de vanzare,
Intocmeste rapoartele de vanzare si analizeaza rezultatele obtinute,
Monitorizeaza, analizeaza si raporteaza activitatile competitorilor.

Beneficii
Pachet salarial atractiv, adaptat pozitiei,
Bonusuri lunare, trimestriale si anuale in functie de performante,
Prime anuale de paste, craciun si vacanta,
Abonament medical,
Lucrul intr-un mediu competitiv si dinamic,
Posibilitati reale de avansare
Participarea la diverse programe de dezvoltare profesionala
Masina, laptop, telefon de serviciu

Compania s-a infiintat ca o entitate separata fata de restul firmelor din grup pentru a putea acorda toata atentia produselor si serviciilor furnizate. Aceasta a luat naștere din dorința de a aduce pe piața din Romania cele mai noi concepte/trenduri prezente la nivel mondial.

Activam pe segmentele de HoReCa si Retail ( TT si MT ) din anul 2015, fiind un proiect de succes, specializat in produse cu temperatura controlata, dar si ambientala, înregistrând in fiecare an dublarea cifrei de afaceri si cu planuri de viitor ambițioase si atent definite avand parteneri cu o CA totala de peste 2 miliarde euro

Ne mandrim cu faptul ca am fost primii furnizori care au pus pe piața cu succes conceptul de “ Ready to blend" smoothies ambalate la mono porție din fructe/legume congelate sau lamaie stoarsa (zeama de lămâie) proaspat si imediat congelata ( + alte citrice ), produse destinate industriei de Food service (bar, bucatarie, cofetarie, patiserie etc) si producției din industria alimentara.

In acest moment suntem prezenti cu produsele noastre in Retail cat si in locatiile HORECA pe toate cele 3 paliere ( low, mid, high ), la nivel național, atat lanturi romanesti cat si internationale.

Ne dezvoltam pe principii de sustenabilitate, manifestundu-ne grija pentru viitorul nostru si al planetei, folosind ambalaje biodegradabile, energie verde, dispozitive ecologice si avand in mod constant actiuni care sa conduca la dezvoltarea acestei componente.
Un alt obiectiv al companiei este acela de a aduce constant produse noi in portofoliu, atat produse de nișă urmărind o identificare a brandului propriu cu categoria in sine pentru anii urmatori, cat si produse de volum, pentru a anticipa si satisfice permanent nevoile consumatorilor si pentru a ramane un furnizor inovativ si de incredere pentru parteneri.
In urmatorii anii avem in plan o crestere accelerata a portofoliului de produse.
Valorile noastre sunt: Echipa fiind cel mai important atu, Increderea fiind piatra de temelie a tuturor relatiilor pe care le construim, Profesionalismul cautand cea mai buna solutie pentru partenerii nostri neacceptand jumatati de masura.
Pentru a ne asigura ca intelegem nevoile pietei si a clientilor nostri, participam anual la cele mai mari targuri de profil cum ar fii Horeca Insight, Top Culinary Trends, Gastropan, dar si la cele mai importante festivaluri din Europa precum Untold, Neversea sau Electric Castel.
Pentru ca suntem in proces de rebranding nu o sa gasesti informatii suplimentare deocamdata, dar te invitam sa accesezi link-ul de mai jos pentru a descoperi HSB si planurile sale.
Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos