Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Area Sales Manager _Agribusiness - TM, AR, AB, HD

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce aptitudini, abilitati si competente sunt necesare

  • Experienta de minimum trei ani in vanzari de input-uri agricole (cunostinte legate de cultura mare)
  • Foarte bune abilitati de vanzare, comunicare si relationare
  • Studii superioare finalizate
  • Spirit antreprenorial dezvoltat
  • Persoana organizata si cu atitudine pozitiva
  • Domiciliul in zona de activitate profesionala
  • Abilitati tehnice de lucru cu calculatorul (MS Office)
  • Permis auto si disponibilitate de deplasare.

Descrierea jobului

Ce ne-am dori sa faci

  • Promovezi portofoliul de produse catre fermierii din aria de responsabilitate
  • Realizezi vanzari astfel incat urmaresti atingerea target-ului agreat
  • Asiguri suport in implementarea actiunilor de marketing (evenimente, loturi demonstrative, concursuri etc)
  • Intretii relatiile comerciale cu clientii existenti ai companiei
  • Prospectezi piata in vederea dezvoltarii zonei alocate
  • Realizezi rapoarte de activitate periodice.

Cu ce contribuim noi
  • Te sustinem in dezvoltarea profesionala si personala
  • Iti oferim feedback constructiv
  • Suntem o echipa de profesionisti, prietenoasa, care iti va fi alaturi in realizarea obiectivelor.

Activam de peste 10 ani pe piata de seminte din Romania, sustinand o agricultura performanta.
Colaboram cu producatori importanti din piata mondiala de rapita, grau, porumb si floarea soarelui din Germania si Turcia.
Utilizam o retea de distributie formata din peste 50 de distribuitori nationali si regionali.
Echipa noastra este formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei organizatiei in piata.

Cum lucram?

  • Dezvoltam relatii pe termen lung cu partenerii nostri interni si externi. Ne concentram pe gasirea de solutii pentru fermieri si distribuitori, in conditiile provocarilor date de piata romanesca agricola.
  • Oferim servicii de suport pentru parteneri, prin organizarea de evenimente, promovare directa catre fermieri, campanii de promovare.
  • Cu o echipa formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, comert, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei companiei pe piata. Dezvoltam impreuna relatii win-win, impartasim aceleasi valori, constienti ca numai impreuna ne putem atinge obiectivele.

Expirat
Area Sales Manager _Agribusiness - TM, AR, AB, HD  -  Biocrop