Publicat 01 Mai 2006 | Reactualizat 09 Mai 2006 | Expiră 01 Iun 2006

AREA MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii superioare
- bune abilitati de comunicare si negociere
- asumarea responsabilitatilor
- initiativa si spirit antreprenorial
- disponibilitate pentru program prelungit
- experienta in managementul asigurarilor de viata

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- recrutarea si selectia Team Leader-ilor
- implementarea si sustinerea programelor de training
- motivarea si sustinerea continua a echipei
- monitorizarea si supervizarea activitatilor de vanzare

Beneficii:
- pachet de compensare motivant
- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala leader
- training-uri si programe de dezvoltare performante
- mediu de lucru profesional
- management experimentat

Grawe Romania Asigurare S.A. este filiala cu drepturi depline a Grazer Wechselseitige Versicherung (Grawe), unul dintre marile concerne financiare din Austria si una dintre cele mai mari firme de asigurari din Europa.
Gandim in perspectiva, iata motivul prezentei noastre pe plan international. Acest tip de gandire a determinat dezvoltarea companiei GRAWE, de la nivelul societatii mutuale pentru asigurare impotriva incendiilor - asa cum a fost creata in anul 1828, la nivelul unei prezente puternice si respectabile in intreg spatiul central si est-european.
Extinderea rapida si sigura, de anvergura, a facut posibila transformarea noastra intr-o corporatie solida cu operatiuni in toata Europa.
Concentrndu-şi atenţia pe domeniul n care grupul internaţional Grawe are expertiza şi competenţele cele mai mari, Grawe Romnia şi ncepe activitatea n octombrie 2000, viznd exclusiv domeniul asigurărilor de viaţă. Deţinnd 99,88 % din pachetul de acţiuni, grupul Grawe este acţionarul majoritar al companiei romneşti.
Ne conducem după urmatorul motto: “Asigurarea de partea TA”, iar strategia noastră este să punem n permanenţă clientul pe primul loc, să i oferim cele mai bune produse şi servicii n orice moment.

Expirat
AREA MANAGER  -  GRAWE ROMANIA ASIGURARE S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles