Publicat 06 Dec 2007 | Reactualizat 04 Ian 2008 | Expiră 06 Ian 2008

Area Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare.
Experienta relevanta in activitati de coordonare zonala (vanzari, gestionare contracte, etc.).
Atitudine proactiva, initiativa, spirit intreprinzator.
Tehnici de negociere.
Disponibilitate la deplasari.
Engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

• Indeplinirea obiectivelor de vanzari, conform planului de afaceri/budget
• Coordonarea, impreuna cu Directorul Comercial a echipei de Vanzari din zona, in vederea atingerii obiectivelor de vanzari
• Coordonarea, impreuna cu Seful de Operatii si a echipei din Operatii, in vederea implementarii contractelor de vanzari
• Coordonarea, impreuna cu Dir RU a Specialistului Recrutare&Dezvoltare
, in vederea implementarii politicilor de resurse umane
• Intretinerea relatiilor de afaceri cu clientii din portofoliu in vederea reducerii pierderilor de clienti
• Prospectarea pieteti pt identificarea de noi clienti si incheiere de contracte
• Renegocierea contractelor cu clentii medii
• Verificarea si controlul profitabilitatii contractelor cu clientii
• Controlul creditelor (neincasatelor)
• Intocmirea ofertelor conform caietelor de sarcini, in cazul licitatiilor
• Controlarea costurilor directe si indirecte aferente Zonei
• Intocmirea rapoartelor specifice sau cerute de seful ierarhic

JOBSgarden este parte dintr-un grup international care ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand sedii in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti. Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii, sub denumirea ITjobs. In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, JOBSgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In acest moment JOBSgarden Romania, avand in spate o vasta experienta internationala, recruteaza profesionisti din mai multe domenii de activitate, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.

Expirat
Area Manager  -  Jobsgarden SRL