de ani Fără Frică...

Publicat 12 Mai 2019 | Reactualizat 11 Iun 2019 | Expiră 12 Iun 2019

AREA MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte minime si obligatorii
• studii superioare
• limba engleza – scris si vorbit, nivel mediu/avansat
• fara cazier
• experienta anterioara in vanzari de preferat Retail
• Carnet conducere categoria B de minim 1 an
• experienta manageriala constitue un avantaj

Profilul comportamental
• orientare catre client
• preocupare pentru exactitate
• expertiza tehnica si profesionala
• intelegerea organizatiei
• abilitati de management al oamenilor
• planificare si organizare
• gandire in perspectiva
• adaptare organizationala
• abilitati de negociere
• flexibilitate
• capacitatea de a lucra in echipa
• orientare catre rezultate
• initiativa si proactivitate
• abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Subordonati : Director de magazin

Obiectivele postului
- sa asigure un management eficient , direct pe teren , al tuturor resurselor existente
- sa asigure suport pentru magazinele din zona cu scopul de a maximiza rezultatele si profitabilitatea acestora
- sa indeplineasca asteptarile clientilor , in conformitate cu politica si procedurile Miniso.

Principalele responsabilitati
- sa asigure aplicarea unui management de dezvoltare si performanta a angajatilor in conformitate cu politica si standardele Miniso , cu scopul de a obtine performante optime de la membrii echipei ;
- sa supervizeze toate activitatile specifice ale magazinelor prin vizite periodice
- sa verifice direct pe teren ca asteptarile clientilor in ceea ce priveste standardul serviciilor si cunoasterea produselor sunt indeplinite , cu scopul de a creste baza de clienti
- sa creasca nivelul vanzarilor in zona prin suport operational permanent si prin dezvoltarea initiativelor , cu scopul de a optimiza oportunitatile de pe piata
- sa asigure suport si sa verifice implementarea corecta a ofertelor (merchandising specific , reguli si concepte noi , expunerea corecta a produselor, etc)
- sa participe la procesul de recrutare pentru personalul din magazine
- sa participe la dezvoltarea si coachingul sefilor de magazin si a reprezentantilor de vanzari
- sa asiste personalul magazinelor in procesul de vanzare pentru a verifica si pentru a oferi feedback in ceea ce priveste expertiza tehnica si profesionala , atitudinea si competentele
- sa participe la cele mai importante sedinte ale echipelor din magazine , sa transmita obiectivele , directiile si scopurile stabilite atat pentru canalul de retail general , cat si pentru cele particulare si specifice unei zone
- sa ofere feedback despre asteptarile pietei locale si despre competitie
- sa analizeze impreuna cu sefii de magazin realizarea obiectivelor , situatia reclamatiilor si sa dezvolte planuri de actiune pentru imbunatatirea vanzarilor
- sa supervizeze direct pe teren daca planul de infiintare a unui nou magazin este respectat si implementat corect si totodata sa pregateasca lansarea de actiuni de promovare la nivel local
- sa exercite controlul intern al proceselor , activitatilor si acuratetea implicatiilor financiare ale acestora

Beneficii pentru toate pozitiile :
Salariu fix + Vanzari . Alte stimulente
Posibilitatea de a avansa in cariera .

Noi, cei de la MINISO, ne mândrim să facem parte din brandul japonez cu cea mai rapidă perioadă de expansiune din rândul marilor comercianți, având deja peste 4000 de magazine în întreaga lume.

În 2018 am pătruns și pe piața din România, am deschis 6 magazine în București, iar până în anul 2020 ne propunem să atingem un număr de 40 magazine la nivel național, în care vom comercializa produse pentru casă și frumusețe, precum și accesorii digitale.
Suntem o echipă tânără, dar ambițioasă! Și ne căutăm colegi pe măsură!

Expirat
AREA MANAGER  -  MINISO HOME ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles