Area Manager Farmacii - Sibiu -perioada determinata de 2 ani

SC Sensiblu SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, Facultatea de Farmacie constituie avantaj;
  • Experienta minim 2 ani in retail farmaceutic sau pozitie manageriala/responsabilitati de coordonare echipa in alte zone de retail;
  • Excelente abilitati de planificare si organizare;
  • Orientare catre client si spre rezultate;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate de lucru sub presiune;
  • Initiativa, flexibilitate si perseverenta;
  • Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
  • Carnet de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea farmaciilor alocate;
  • Asigura continuitatea operationala;
  • Asigura realizarea si depasirea targetelor de vanzari ale companiei;
  • Motiveaza echipele coordonate pentru cresterea vanzarilor;
  • Stabileste si urmareste realizarea obiectivelor prin monitorizarea indicatorilor relevanti pentru performanta afacerii;
  • Construieste si implementeaza proiecte de dezvoltare a business-ului pentru locatiile alocate;
  • Realizeaza studii de piata, creeaza si dezvolta mecanisme pentru atingerea potentialului de crestere al zonei;
  • Urmareste trendurile industriei farmaceutice si identifica oportunitatile de dezvoltare pentru aria coordonata.

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 29 mai 2022 Reactualizat 26 iun. 2022 Expiră 28 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos