Publicat 28 Nov 2019 | Reactualizat 26 Dec 2019 | Expiră 29 Dec 2019

Application Engineer (m/f/d)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Suntem lider la nivel mondial în producția de unelte, cu clienți în peste 60 de țări, iar din 2016 suntem prezenți și pe piața românească cu reprezentanță proprie.
Produsele noastre ajută clienții la creșterea productivității și competitivității, oferind soluții inovative, standard sau customizate în domeniul uneltelor de așchiere pentru prelucrări complexe. În afară de acestea, oferim servicii de reșlefuire, de tool management și de optimizare a proceselor.
Creșterea productivității se bazează și pe cercetarea noastră avansată în domeniul materialelor și pe vastele noastre cunoștințe aplicative. Compania a fost fondată în 1938 și are peste 10.000 de angajați la nivel mondial și o cifră de afaceri de peste 2,4 miliarde $.
Subsidiara noastră din Sibiu are momentan doi reprezentanți de vânzări, care se ocupă de clienții noștri din regiunile Timișoara, Cluj, Brașov și București. Dorim să ne mărim echipa de la 1 februarie 2020 și căutăm un/o

Responsabilitățile dvs.:
  • Determinarea parametrilor tehnici pentru ofertare, în strânsă colaborare cu echipa de ingineri din Germania;
  • Consultanță tehnică la client, inclusiv programarea CNC-CAM pentru aceștia sau pentru producătorii de utilaje;
  • Programarea CNC și ulterior setarea pe utilajele clienților;
  • Testarea programelor proiectate la client și optimizarea lor;
  • Dezvoltarea continuă a business-ului existent, cât și identificarea și achiziția de noi clienți;
  • Asigurarea satisfacției clienților.

Profilul dvs.:
  • Studii tehnice superioare în domeniul ingineriei sau studii similare;
  • Experiență îndelungată cu SIEMENS NX12 și cunoștințe de prelucrare prin așchiere a metalelor;
  • Cunoștințe despre funcționarea mașinilor-unelte moderne;
  • Cunoștințe solide despre procesele de producție;
  • Abilități excelente de comunicare și convingere;
  • Disponibilitate de a călători;
  • Cunoștințe bune de limba engleză, scris și vorbit; cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj.

Ce vă oferim:
  • O școlarizare intensivă într-o echipă motivată, care vă va sprijini și să vă introduce clienților existenți;
  • Mașină de serviciu și un pachet salarial atractiv, bazat pe performanță;
  • Un loc de muncă cu perspective pe termen lung.
Sunteți interesat/ă? Așteptăm atunci CV-ul dvs. și o scrisoare de intenție în limba engleză sau germană în atenția doamnei Iuliana Rusu, email rusu.iuliana@ahkrumaenien.ro, telefon: 021 2079149.

Expirat
Application Engineer (m/f/d)  -  AHK Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles