Publicat 05 Iun 2016 | Expiră 07 Iul 2016

Animator socio-educativ

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare în domeniul Litere/ Pedagogie/ Psihologie.
- abilități de comunicare verbală și scrisă, interpersonale și de networking;
- abilități de lucru cu copiii;
- bune abilitati de organizare și coordonare;
- dinamism, spirit de echipă, inițiativă, creativitate;
- cunoștințe operare calculator : Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet.
- cunoștințe limba engleză:
- implicare activă în evenimente educative, de sănătate și cu scop caritabil.

Descrierea jobului

Responsabilitati :
- desfășoară activități socio-educative cu grupuri de copii (4 - 7 ani), (8 - 10 ani);
- colaborează cu coordonatorul de proiect în vederea atingerii obiectivelor activităților de lucru cu copiii;
- menține legătura cu părinții copiilor care participă la activitățile din centru;
- programează vizitele copiilor la centru;
- susține atelierele de dezvoltare personală cu tematică prestabilită;
- întocmește și updatează baza de date a beneficiarilor;
- asigură un mediu confortabil si sigur pentru copiii care participă la ateliere;
- întocmește raportul lunar de activitate.

Asociaţia  Egosano este o organizaţie neguvernamentală, apolitică, independentă, non-profit, bazată pe voluntariat, creată cu scopul de a se implica în problematica sănătăţii pentru persoanele aflate în dificultate.

Misiunea asociaţiei este de promovare a sănătăţii fizice, mentale şi spirituale, de prevenire a stării de boală şi de îmbunătăţire a calităţii vieţii şi a unui stil de viaţă sănătos.

Prin proiectele sale, Asociaţia Egosano susţine şi promovează ideea de implicare, responsabilitate şi voluntariat în comunitate, susţine ideea de solidaritate umană şi ajutorare a persoanelor aflate în dificultate; de prevenire a abandonului şcolar şi familial, a neglijării, a abuzului fizic şi psihic şi promovează dreptul omului la sănătate.

Expirat
Animator socio-educativ  -  Asociatia Egosano

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles