Angajam Buyer - Specialist Achizitii si Pricing

Magazin GSM - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
Persoana organizata si atenta la detalii, capabila sa gestioneze bugete, baze de date;
Prioritizarea activitatilor, abilitati de negociere si comunicare;
Cunoasterea pietei IT/Telecom/Retail, a proceselor, procedurilor de lucru in achizitiile/vanzarea de produse si servicii, relatii si conexiuni in piata, portofoliu de furnizori reprezinta un avantaj;
Initiativa, abilitati de comunicare si de lucru in echipa, proactivitate, responsabilitate;
Studii superioare;
Cunoasterea limbii engleze.

Descrierea jobului

Determină necesarul de marfa pe categoria / categoriile pe care le gestioneaza, efectuand research continuu in piata si in colaborare cu echipa de vanzari;
Recomandă categorii si linii noi de produse; evaluaza ideile de produse noi propuse de echipa de vanzari si scaleaza potentialul de business;
Responsabil cu achizitiile de produse conform comenzilor si pentru stoc;
Evaluează concurența prin compararea produselor si serviciilor;
Oferă date relevante despre produse prin definirea obiectivelor de comunicare impreuna cu echipa de marketing;
Creste cota de piață a produselor lucrând la dezvoltarea strategiei de pret;
Oferă informații managementului prin rapoarte și analize specifice;
Participa la cresterea cifrei de afaceri prin revizuirea și ajustarea nivelurilor stocurilor, controlul vitezei de rotatie și a proceselor de achizitie, dar si a marjei;
Stabilește prețul produselor utilizând date de cercetare de piață; anticipeaza volumele.

SC Magazin GSM SRL , este cel mai mare magazin Online specializat in GSM.
Cu o vechime de mai bine de 10 ani, importam si comercializam pe piata din Romania, componente GSM, accesorii, smart gadgets, telefoane, tablete si wearables.

Publicat 20 aug. 2021 Reactualizat 17 sept. 2021 Expiră 19 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos