Publicat 17 Iun 2012 | Expiră 19 Iul 2012

Angajam Bucatar, ospatar, receptioner

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoane dinamice, abile, sociabile si cu spirit de echipa.
Aspect placut, prezenta agrabila, amabilitate, solicitudine.
Simtul ordinii si al curateniei, disciplina si punctualitate, disponibilitate de a lucra in ture.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
BUCATAR:
-pregateste mâncarurile din retetarul unitatii sau proprii;
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
- participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
- pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
- respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;
- utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei.

OSPATAR:
- preluarea comenzilor de mâncare si bautura într-o maniera eficienta si profesionista;
- acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
- cunoasterea meniului astfel încât sa poata oferi în orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mâncare, tacâmuri si bauturi.

RECEPTIONER:
- preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
- primirea si cazarea clientilor;
- intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
- promovarea serviciilor oferite clientilor;
- solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
- medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.

Societatea noastra are grija ca personalul sa fie foarte bine motivat si sa aiba in plus un nivel ridicat al conduitei profesionale si al comportamentului, raspunde cu profesionalism la cerintele tot mai diversificate ale clientilor sai.

Expirat
Angajam Bucatar, ospatar, receptioner  -  Moldova Estival 2002

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles