Publicat 22 Nov 2007 | Expiră 22 Nov 2007

ANGAJAM AGENTI DE ASIGURARE

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
• student
• experienta in domeniul vanzarilor reprezinta un avantaj
• abilitati excelente de comunicare si de negociere
• meticulozitate in desfasurarea activitatii
• orientare spre obtinerea celor mai bune rezultate
• orientat catre client
• disponibilitatea de a lucra pe o schema salariala variabila
• entuziasm,atitudine pozitiva si abilitati in comunicarea interpersonala
• aptitudini de bun om de vanzari, perseverenta, meticulozitate, spirit de echipa, capacitatea de a lucra in conditii de stres

Descrierea jobului

- Prospecteaza si identifica potentiali clienti .
- Promoveaza vanzarile active de produse si servicii de asigurari.
- Incheiere polite de asigurari de tip RCA.
- Gasirea de clienti noi pentru asigurarile obligatorii de locuinte.
Fiind o asigurare obligatorie prin lege pe care toti proprietarii de locuinte vor fi obligati sa o incheie este evidenta usurinta de a vinde acest produs.
Cunostiintele in asigurari nu sunt necesare. ASTRA UNIQA va asigura training-ul necesar tuturor candidatilor. Castigurile sunt sigure si se obtin in baza unui contract de agent, reprezentand cota parte din incasarile aduse societatii. Nu exista target sau program fix de lucru ! Castigul dumneaavoastra este direct proportional cu efortul depus ! Documentele necesare incheierii contractului de agent: copie BI/CI, cazier judiciar, copie diploma studii/ adeverinta.

ASTRA - UNIQA se numara printre cele mai importante companii de asigurari de pe piata romaneasca, fiind cea mai mare companie dupa marimea capitalului social si una dintre primele companii in ceea ce priveste cifra de afaceri.

Expirat
ANGAJAM AGENTI DE ASIGURARE  -  SC ASTRA UNIQA SA AGENTIA SECTOR 2