Analytical Laboratory Specialist - WD121210

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

De ce vei avea nevoie:
• Studii Superioare/Master in stiinta materialelor, chimie, fizica, electronica, tehnologie de productie;
• Minim 1 an experienta intr-un mediu de productie, preferabil electronic;
• Cunostinte si experienta in domeniul materialelor folosite in procesul de productie electronica (aliaje de lipit, flux, pasta de lipit, adezivi, materiale de acoperire de tip conformal coating);
• Cunostinte si experienta relevanta privind functiile de echipamente si instrumente folosite pentru FA Lab (ex: Ioncromatografie, FTIR, metalografie, SEM / EDX, XRF);
• Cunostinte legate de productia de ansamble/subansamble electronice, procesele de testare si echipamentele specifice;
• Limba engleza – nivel avansat;
• Cunostinte operare PC (MS Office);
• Bune abilitati de comunicare si orientare spre client;
• Atentie pentru detalii si spirit de munca in echipa;
• Capacitate de a obtine rezultate intr-un mediu dinamic;

Descrierea jobului

DESCRIERE / RESPONSABILITĂȚI:
La Flex, salutăm oameni de toate mediile. Angajații noștri prosperă aici trăind valorile noastre: ne susținem reciproc pe măsură ce ne străduim să găsim o cale mai bună, ne mișcăm rapid cu disciplină și scop și facem întotdeauna ceea ce trebuie. Printr-o cultură respectuoasă, incluzivă și colaborativă, o carieră la Flex oferă oportunitatea de a face diferența, de a investi în dezvoltarea carierei și de a vă alătura scopului nostru - de a crea produse extraordinare care creează valoare și îmbunătățesc viața oamenilor.

Fisa postului
Flex Timisoara angajeaza Analytical Laboratory Specialist pentru departamentul Tehnic!

In rolul de Analytical Laboratory Specialist vei contribui la imbunatatirea calitatii produselor prin identificarea si eliminarea cauzelor defectelor. In plus, vei participa la analiza si gasirea celor mai bune metode de rezolvare a problemelor prin utilizarea de echipamente si tehnologii avansate.

Scurta prezentare a ceea ce vei face:
• Vei realiza teste si analize de laborator in vederea determinarii cauzelor principale ale defectelor aparute la produsele analizate;
• Vei verifica si valida calitatea proceselor (calitatea lipiturilor, nivelul de contaminare, structura metalografica);
• Vei investiga si identifica cauzele care au dus la probleme/neconformitati;
• Vei pregati si vei realiza microsectiuni;
• Vei identifica contaminanti la nivel calitativ si cantitativ;
• Vei optimiza si imbunatati procesul de analiza si vei contribui la dezvoltarea tehnologica;
• Vei recomanda procese, instrumente, echipamente, materiale consumabile;
• Vei dezvolta relatii cu grupuri de experti;

Iata cateva exemple privind ceea ce vei obtine pentru munca excelenta pe care o vei oferi:
• Mediu de lucru profesional si modern;
• Acces la dezvoltare personala si profesionala;
• Pachet salarial competitiv.

Categorie Job
Tehnologie de design

Flex este un angajator cu egalitate de șanse, iar deciziile de selecție a angajării se bazează pe merit, calificări și abilități. Sărbătorim diversitatea și nu discriminăm în funcție de: vârstă, rasă, religie, culoare, sex, origine națională, stare civilă, orientare sexuală, identitate de gen, stare de veteran, dizabilitate, stare de sarcină sau orice alt statut protejat de lege. Suntem bucuroși să oferim adaptări rezonabile celor cu dizabilități pentru asistență în procesul de recrutare. Vă rugăm să ne informați cu privire la orice cazări de care aveți nevoie prin e-mail: accessibility@flex.com.

Descrierea companiei

DESCRIEREA COMPANIEI:
Flex este partenerul de producție la alegere care ajută o bază diversă de clienți să proiecteze și să construiască produse care să îmbunătățească lumea. Prin puterea colectivă a unei forțe de muncă globale din 30 de țări și operațiuni responsabile și durabile, Flex oferă inovații tehnologice, lanț de aprovizionare și soluții de fabricație pentru diverse industrii și piețe finale. Creați extraordinarul: https://flex.com/careers

Industrie: producție electrică / electronică
Tip: Societate publică
NASDAQ: FLEX
Sediul central: 2 Changi South Lane, Singapore, 486123
Dimensiunea companiei: 10.001+ angajați
Site web: https://flex.com/
Publicat 9 oct. 2021 Reactualizat 6 nov. 2021 Expiră 8 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos