Analist vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Compania Indiilor Orientale, jucator activ pe piata condimentelor si ingredientelor de patiserie, cauta un talentat Analist Vanzari care sa se alature echipei noastre.
Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana organizata, dinamica, cu capacitati de analiza si sinteza, proactiva si motivata. Persoana potrivita trebuie sa fie onesta, comunicativa si cu spirit de echipa. Aceasta pozitie necesita minim 3 ani experinta intr-un job similar.

Descrierea jobului

Candidatul ideal indeplineste urmatoarele cerinte:
- Detine excelente abilitati de lucru cu sisteme informatice;
- Actioneaza in orice circumstanta ca un membru cheie al echipei de vanzari CIO;
- Colecteaza, analizeaza si raporteaza date despre vanzari folosind surse atat interne cat si externe;
- Intocmeste periodic rapoarte pt conducere si echipa de vanzari;
- Urmareste incasarea in termen a creantelor si identifica masuri pt reducrea DSO;
- Monitorizeaza indicatorii operationali si de performanta ai echipei de vanzari;
- Urmareste evolutia vanzarilor pe categorii de produse, canale de distributie si zone;
- Dezvolta instrumentele relevante de analiza pentru a identifica aspectele actionabile capabile sa ajute la implementarea strategiei de vanzari a companiei;
- Este capabil sa-si gestioneze efectiv timpul de lucru utilizand tehnici de prioritizare si multitasking.

Compania Indiilor Orientale este o companie 100% romaneasca care a fost infiintata in anul 1995, avand ca obiect de activitate productia, ambalarea si distributia produselor alimentare, principalul cod CAEN fiind fabricarea condimentelor.
Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 28 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos