Analist Servicii Clienti

XELLA RO SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Gândire analitică, înțelegere rapidă, înțelegere a proceselor complexe
  • Acuratețe și atenție la operare date
  • Lucrul în echipă, organizare
  • Aptitudini foarte bune de comunicare orală şi scrisă
  • Atentie distributiva
  • Limba Engleză (nivel mediu)
  • Cunostinte operare PC: pachetul Ms Office

Descrierea jobului

Obiectiv: să asigure suportul clienților la cel mai înalt nivel, să pună în practică toate procedurile legate de comandă, procesarea și livrarea produselor, de a propune superiorului ierarhic soluții pentru aria sa de responsabilitate, în vederea atingerii obiectivelor companiei.

Responsabilitati:
  • Intocmirea și eliberarea documentelor specifice operațiunii de vânzare;
  • Gestionarea clienților privind respectarea contractelor comerciale și respectarea limitelor de creditare;
  • Documentarea permanentă cu privire la serviciile, promoțiile și produsele puse la dispoziția clienților;
  • Proceseaza in sistem comenzile, emite proforma, completeaza CMR-ul transportului;
  • Proceseaza raportul de creanțe si il trimite colegilor din reteaua de vanzari;
  • Administrează rapid și eficient eventualele reclamații primite din partea clienților, respectând procedura internă a companiei;
  • Raportează livrările și alte rapoarte cerute de conducerea societății;
  • Dezvoltă și menține o relație foarte bună cu toți clienții, partenerii și organizațiile cu care intră în contact în interes de serviciu oferind informațiile în timp util

Xella este unul dintre liderii pieței locale de materiale de construcții și principalul jucător de pe piața de zidărie din România. Oferim clienților noștri un portofoliu complet de soluții durabile, eficiente și accesibile cu care pot realiza proiectele de construcție planificate, de la case unifamiliale și până la clădiri de birouri sau spații industriale. Ne dorim să aducem, împreună cu clienții și partenerii noștri, o contribuție pozitivă și măsurabilă mediului construit din România și continuăm să investim în calitatea produselor și în digitalizarea serviciilor noastre. Ne propunem să ne desfășurăm activitatea pentru a îmbunătăți calitatea vieții oamenilor, să fim alături de comunitățile noastre și să avem grijă de mediul înconjurător.
Publicat 2 Sept. 2022 Reactualizat 30 Sept. 2022 Expiră 2 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.