Analist servicii client / Specialist Trasabilitate Deseuri

GREENPOINT MANAGEMENT 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Abilitati de comunicare, relationare, planificare si management al timpului;
  • Abilitati de analiza si sinteza;
  • Atentie sporita la detalii;
  • Gandire pozitiva si rezistenta la munca repetitiva;
  • Cunostinte de operare Microsoft Office (Word, Excel);
  • Cunostintele legislative in domeniul Protectiei Mediului constituie avantaj;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Asigurarea trasabilitatii cantitatilor de deseuri de ambalaje pentru care a fost preluata responsabilitatea extinsa a producatorului, prin:
  • Verificarea documentelor de trasabilitate a deseurilor de ambalaje reciclate in numele GreenPoint Management de la furnizorii din portofoliul alocat;
  • Operarea zilnica in sistemului informatic al companiei in vederea verificarii completitudinii si corectitudinii dosarelor de trasabilitate alocate;
  • Gestionarea datelor si raportarea regulata, interna si externa, in conformitate cu legislatia nationala si europeana;
  • Intocmirea de analize si rapoarte privind activitatea curenta;
  • Comunicare si asistenta tehnica in relatia cu furnizorii si partenerii companiei;
  • Colaborarea stransa cu celelalte departamente.

Activitatea se desfasoara la birou, in sediul central din zona Baneasa, Sector 1.

GreenPoint Management este o organizatie care implementeaza raspunderea extinsa a producatorilor (OIREP), fiind preocupata de sustenabilitate si solutii inovative pentru orice inseamna circuitul deseurilor si recuperarea/valorificarea acestora ca resurse secundare in economie.
Greenpoint Management este prima organizatie de profil recunoscuta pentru sustenabilitate, fiind premiata, de doua ori la rand, in cadrul CSR Index 2020 si, respectiv CST Index. 2021.

Publicat 3 Iun. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.