Publicat 11 Sep 2019 | Reactualizat 15 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

ANALIST SERVICII CLIENT-CUSTOMER CARE (PLOIESTI)

1 post

Candidatul ideal

Daca te regasesti in descrierea de mai jos si vrei sa-ti incepi cariera intr-o companie de in crestere, vino sa ne cunoastem!

Candidatul ideal este o persoana cu:

Orientare către client;
Abilităţi de comunicare verbale şi scrise;
Capacitate de analiză, sinteză şi oferirea de soluţii optime.
Potenţial ridicat privind lucrul în echipa;
Atenţie concentrată şi distributivă, spirit organizatoric;
Operare în sistemele informatice – MS Office (Word, Excel) – nivel mediu.

Ce vei primi:
• Contract de munca pe perioada nedeterminata si curs de formare platit
• Salariu motivant, tichete de masa, bonusuri, decont transport
• Orar de luni pana vineri
• Mediu de lucru placut
• Locatie accesibila: vis-a-vis de Hipodrom
• Posibilitatea reala de a avansa

Descrierea jobului

Analizează reclamaţiile/sesizările/cererile de informaţii cu scopul de a identifica soluţii
Investighează toate aspectele semnalate de către client
Colaborează cu toate departamentele implicate, respectând termenele stabilite
Contactează telefonic clienţii in scopul comunicării soluţiilor
Analizează modul de tratare al solicitarilor clienţilor de catre agenţii partenerilor externi
Transmite feedback agentilor si team leaderilor în scopul optimizării performanţei acestora;

Obiectivul principal al postului: analizeaza si solutioneaza cererile si reclamatiile clientilor si asigura feedback agentilor din echipa in scopul optimizarii performantei calitative.

Advalia Services Srl este filiala romaneasca a unuia din cele mai importante grupuri internationale de BPO (Business Process outsourcing).

Advalia Services este o societate nou infiintata dar, deja furnizoare de servicii de contact center si back office pentru cele mai importante companii din Romania. Advalia, vine in completarea activităților de contact center tradiționale, dezvoltand o serie de soluții tehnologice inovatoare, cu scopul de a îmbunătăți experiența clienților și de a creste oportunitățile de vânzare si retention.

ANALIST SERVICII CLIENT-CUSTOMER CARE (PLOIESTI)  -  Advalia Services SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles