Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 22 Mai 2019 | Expiră 25 Mai 2019

Analist Senior IT Controlling - Perioadă Determinată(99277)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

Educaţie necesară: studii universitare în domeniul economic
Experienţă practică necesară: minim 3 ani de experienţă în domeniul financiar; experienţă relevantă în domeniul analizei financiare și planificării;
Cunoştinţe limbi străine: limba engleză – fluent (obligatoriu);
Cunoştinţe IT: utilizator avansat MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Outlook) şi SAP (FI, CO);
Altele: capacitate de lucru în echipă/ orientare către lucrul în echipă; grad înalt de autonomie şi o atitudine pro-activă; putere de motivare şi convingere; bune aptitudini analitice şi conceptuale; abilităţi de comunicare; persistenţă în îndeplinirea sarcinilor; disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului.

Descrierea jobului

Ce vei face

Responsabil de colectarea şi integrarea informaţiilor primite în cadrul procesului de forecast și MTP pentru elaborarea bugetului de costuri IT (cheltuieli operaţionale şi investiţii) la nivelul companiilor operaţionale E.ON în România și a grupului E.ON în România, precum şi de validarea rezultatelor obținute, propunând ajustări acolo unde este cazul;
Pregătește rapoarte periodice şi ad-hoc privind evoluţia bugetului de costuri IT (cheltuieli operaţionale şi investiţii) pentru managementul companiilor operaţionale, oferind explicaţii relevante cu privire la deviaţii; pregătește şi/sau asigură suport în vederea întocmirii rapoartelor destinate autorităților din România (BNR, Institutul de Statistică, ANRE, etc.), acționarilor minoritari şi altor foruri relevante; asigură suport pentru raportarea costurilor IT (cheltuieli operaţionale şi investiţii) către grup (EBS);
Oferă transparenţă în ceea ce priveşte costurile operaţionale IT, validează tarifele din contractele cu prestatorii de servicii IT, precum şi a contractelor de tip SLA între companiile din cadrul grupului E.ON România;
Asigură suport în activitatea de alocare/ repartizare, precum şi în coordonarea procesului de facturare a costurilor operaționale şi de investiții IT,
Asigură suport în realizarea de business case-uri, precum şi în managementul portofoliului de proiecte IT; pregătește simulări şi evaluări financiare pentru a sprijini managementul companiilor operaționale în procesul decizional (impact recunoaștere reglementări, taxe, etc).

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Premiu de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Analist Senior IT Controlling - Perioadă Determinată(99277)  -  E.ON Servicii

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles