Analist Raportare / Reporting Analyst

SC CATENA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cunoștințe relevante /avansate de Excel;
Abilități de analiză și sinteză;
Studii economice (pot constitui un avantaj)
Atenție sporita la detalii;
Simt dezvoltat al organizării și al respectării termenelor limită;
Persoană orientată spre rezultat;
Persoană proactivă și cu inițiativă;
Capacitatea de lucru atât în echipa, cât și individual.

Descrierea jobului

Centralizează atele din departamentul de vânzări și financiar-contabil;
Întocmește, urmărește și analizează rapoartele financiare și comerciale ale companiei în funcție de nevoia / cerințele echipei de management;
Elaborează, analizează și transmite rapoartele zilnice / săptămânale / lunare / trimestriale / anuale / punctuale către managementul companiei;
Creează și analizează instrumentele de simulare și analiza a marjei comerciale precum și a altor indicatori în funcție de necesitate;
Transmite rapoartele către management în termenii limită stabiliți.

CATENA a luat ființă în anul 1994, urmând o evoluție progresiva. Activitatea principala este importul și distribuția de materiale electrice : cabluri și conductori, corpuri de iluminat, siguranțe și tablouri electrice, relee, contactori, surse de iluminat cu LED, sisteme de paratrasnet, echipamente voce – date – imagine (VDI), cabinete metalice tip rack și accesorii, cabluri fibra optica și echipamente conexe, stabilizatori de tensiune și echipamente electrice de joasa tensiune.
Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 30 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.