Publicat 01 Apr 2021 | Reactualizat 14 Apr 2021 | Expiră 01 Mai 2021

ANALIST QA / ANALIST CALITATE

1 post

Candidatul ideal

Marelli Ploiesti Romania doreste sa isi mareasca echipa si cauta potentiali candidati pentru pozitia de
Analist Calitate –pentru fabrica de schimbatoare de caldura.

Titularul postului va desfasura activitati pentru asigurarea calitatii produselor si proceselor de productie in
conformitate cu cerintele clientului si ale documentelor Sistemului de Management al Calitatii. Analistul
calitate reprezinta principala persoana de contact din cadrul Departamentului Calitate pentru clientii din
portofoliul alocat.

  • Absolvent studii superioare – profil tehnic (de preferat);
  • Experienta intr-un post similar - minim 3 ani;
  • Pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Experienta in domeniul automotive constituie un avantaj;
  • Cunoasterea tehnicilor de calibrare a echipamentelor de masura si control;
  • Cunoasterea tehnicilor de asigurarea calitatii - Coretools (MSA, SPC, FMEA, APQP);
  • Cunoasterea documentelor de calitate (Control Plan, 8D, Problem Solving etc);
  • Cunostinte privind managementul modificarilor produselor SOP.
FACTORI DE SUCCES:
  • Capacitatea de planificare si prioritizare a muncii;
  • Abilitatea de a se adapta rapid la situații, probleme si sarcini în schimbare;
  • Promovarea spiritului de initiativa, dialogului, cooperarii, diversitatii;
  • Imbunatatirea continua a propriei activitati;
  • Orientarea catre rezultat si rezolvarea problemelor;
  • Disponibilitate la deplasari la nivel national si regional.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI :

  • Gestioneaza reclamatiile clientilor, livreaza rapoartele de analiza 8D in timp util;
  • Elaboreaza si actualizeaza documentatia de calitate Control Plan (PCP), standardele de calitate (AQS),
  • ajutoarele vizuale (VA);
  • Participa la sedintele de proiect si colaboreaza cu toti membrii de proiect in vederea atingerii
  • obiectivelor;
  • Implicat in lansarea proiectelor noi;
  • Realizeaza auditul de produs si post de lucru;
  • Coordoneaza activitatea de sortare a produsului suspect;
  • Ofera suport celorlalte departamente in ceea ce priveste scaderea ratei de neconformitati prin
  • participarea la analiza cauzelor aparitiei acestora, implementarea de actiuni si evaluarea eficacitatii
  • acestora;
  • Introduce analizele in sistemele de raportare ale clientilor (portal, pagina web, etc);
  • Asigura instruirea personalului in ceea ce priveste cerintele de calitate;
  • Desfasoara activitati de imbunatatire a procesului, a calitatii produsului si a procesului 5S;
BENEFICII:
  • ​Pachet salarial - in linie cu cerintele pietei;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Transport gratuit;
  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Prime de sarbatori;
  • Pachet medical gratuit;
  • Bonus de performanta;
  • Alte beneficii.​

Marelli Ploiesti Romania, cu sediul in Parc Industrial Ploiesti, este o companie globala de renume in
industria de automotive, cu traditie in furnizarea de produse de inalta calitate și promovarea constantă a
unor noi valori prin implicare și inovare.

ANALIST QA / ANALIST CALITATE  -  MARELLI PLOIESTI ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles