Publicat 18 Apr 2008 | Reactualizat 18 Mai 2008 | Expiră 19 Mai 2008

Analist programator IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare;
- bune cunostinte de Oracle (Reports, PL/SQL);
- experienţă min. 3 ani în domeniul IT;
- cunoasterea aplicatiei bancare Ab-Solut este considerata un avantaj important;

Descrierea jobului

- Asigură metodele, căile şi mijloacele pentru implementarea unui sistem informatic specific activităţii şi operatiunilor bancare, a vitezei de prelucrare a datelor, a operativitătii şi calităţii deservirii clientelei la standarde internaţionale;
-Implementează proceduri informatice, în concordanţă cu reglementările B.N.R., care să permită depistarea preventivă şi operativă a eventualelor riscuri şi situaţii de criză în administrarea şi gestionarea sumelor şi plasamentelor de fonduri;
-Supraveghează funcţionarea echipamentele de comunicaţie necesare conectării sediilor secundare cu centrala băncii, la reţeaua SWIFT, la reţeaua de comunicaţii interbancare la Reuters, la Internet;
Asigură transmiterea rapoartelor în format electronic la Banca Naţionala a României, prin reţeaua de comunicaţii interbancare, precum şi la alte instituţii şi autorităţi competente prin mijloacele de comunicare informatică stabilite de acestea;

Banca C.R. Firenze Romania, a devenit parte a grupului bancar cu acelasi nume in martie 2006, dupa transferul catre Banca C.R. Firenze din Italia a pachetului majoritar de actiuni (56,23% din capitalul social).
n cadrul Grupului, Banca CR Firenze – nfiintata n 1829 si cotata la Bursa italiana din 2000 – are, pe lnga rolul de banca operativa, un rol de banca leader, cu sarcini de directionare si coordonare. Din 1998 pna n prezent activitatea Grupului s-a amplificat, putnd conta pe prezenta – pe lnga cea a bancii leader din Firenze – a Caselor de Economii din Civitavvechia, Mirandola, Orvieto, Pistoia si din Spezia.
Actualmente, reteaua Bancii C.R. Firenze Romania este constituita din 20sucursale (11 in Bucuresti si in Craiova, Constanta, Satu Mare, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Ramnicu-Valcea, Arad, Pitesti).

Expirat
Analist programator IT  -  Banca CR Firenze Romania SA