Analist preturi

PAMBAC S.A - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE:
Studii:
- Studii superioare economice;
- Alte cursuri de pregatire si atestare in domeniul economic.
Competente specifice:
- Abilitati de lucru cu baza de date; cunostinte aprofundate Excel;
- Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice,financiare si sociale;
- Abilitatea de a consolida, analiza,interpreta si prezenta raportari si situatii financiare in domeniul preturilor.
Abilitati si aptitudini specifice
- Abilitatea de a planifica , implementa si administra informatii si sisteme de control;
- Cunoasterea principiilor,proceselor si standardelor pentru analiza si raportare financiara integrata.

Experienta privind analizele financiare de evaluare/reevaluare, calcul preturi constituie un avantaj.

Descrierea jobului

ROLUL POSTULUI :
- analizeaza si calculeaza evolutia preturilor, tarifelor la produsele si serviciile proprii organizatiei
- anlizeaza evolutia preturilor din piata de profil, a tarifelor si acumularilor cuprinse in ele si prezinta spre aprobare Directorului General preturi la produsele si serviciile proprii;
- elaboreaza planul de perspectiva al costurilor in functie de retehnologizare si aplicarea tehnologiilor de varf;
- analizeaza corelarea costurilor cu planul de productie, planul fortei de munca si productivitatea;
- pe baza datelor existente, calculeaza si propune preturile produselor fabricate si a serviciilor prestate de Societate;
- asigura indeplinirea prevederilor din programele speciale pentru reducerea costurilor si cresterea rentabilitatii produselor.

SC PAMBAC SA este unul din principalii producatori din domeniul morarit panificatie, lider pe piata de paste fainoase, detinator al brandurilor PAMBAC, GRANIA, GATA si FLAVORA.
Publicat 21 apr. 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos