Analist masuratori metrologice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare.
  • Experiență minim 3 ani pe un post similar.
  • Aptitudini și cunoștinţe
  • Flexibil, serios, spirit de echipă.
  • Limbi străine: engleză.

Descrierea jobului

  • Coordonarea şi executarea procesului de măsurare a dispozitivelor şi a produselor finite.
  • Colectează informaţii pentru întocmirea bazei de date pentru dispozitive şi produse finite.
  • Actualizează baza de date.
  • Planificarea, măsurarea, urmărirea, analiza şi înregistrarea datelor măsurate pentru dispozitive şi produse finite.
  • Informează săptămânal statusul dispozitivelor şi al produselor măsurate, precum şi planificarea în avans a măsurătorilor ce urmează a fi efectuate.
  • Pregăteşte documentaţia completă a dispozitivelor şi al produselor măsurate.
  • Întocmeste protocolul de verificare şi apoi arhivează, ca parte activă a comisiei de verificare.
  • Coordonează procesul de remediere în cazul neconcordanţelor.

Compania Premium AEROTEC, produce si dezvolta structuri pentru aeronave realizate din materiale compozite, din metal si fibra de carbon, dispozitive auxiliare si sisteme de productie.

Componentele produse de PAS sunt parti ale aeronavelor civile Airbus A318, A319, A320, A321, A330, A340, A350, A380 sau Boeing B787. De asemenea, Premium AEROTEC produce componente si pentru aeronave militare precum Eurofighter Typhoon, A400M, UAV Barracuda sau Tornado.

Premium AEROTEC detine puncte de productie atat in Germania (Augsburg, Bremen, Nordenham si Varel), cat si in Romania, la Brasov.

Publicat 13 apr. 2022 Reactualizat 11 mai 2022 Expiră 13 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos