Publicat 15 Sep 2006 | Reactualizat 15 Oct 2006 | Expiră 16 Oct 2006

Analist marketing

Client eJobs
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii universitare cu o experienta de cel putin 3 ani in importuri & marketing.
Limba engleza nivel avansat si eventual a doua limba straina de circulatie internationala
Cunoasterea pietei FMCG
Excelente abilitati de comunicare si rezistenta la stress si situatii de criza.
Abilitati de operare PC, Microsoft Word, Excel,Power Point, Outlook .

Descrierea jobului

1.Controleaza si raspunde de implementarea planului de marketing pentru atingerea obiectivelor propuse.
2.Este responsabil pentru strategia pe termen lung a produselor companiei.
3.Analizeaza si prezinta regulat sinteza datelor obtinute din cercetarea de piata privind pozitia companiei, in termeni de cota de piata, SWOT, vinzari / produs / canal de distributie / agent / zona, precum si tendintele, evenimentele si schimbari comportamentale din piata de clienti si / sau consumatori.
4.Sprijina Departamentul de Vinzari in relatia sa cu clientii prin informatii despre piata, promotii orientate catre client / consumator / agent.
5.Este responsabil de imaginea de marca a produselor companiei. Concepe si implementeaza promotii pentru consolidarea imaginii de marca.
6.Responsabil cu lansarea pe piata a produselor noi

Descrierea companiei

Companie distributie produse alimentare

Expirat
Analist marketing  -  Client eJobs