Publicat 07 Aug 2008 | Reactualizat 04 Sep 2008 | Expiră 07 Sep 2008

Analist marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare economice finalizate (Facultatea de Marketing prezinta avantaj);
Obligatoriu experienta in domeniul farmaceutic;
Minim 1 an experienta in efectuarea de analize ,raportari, statistica,
Capacitate buna de organizare, initiativa;
Capacitate buna de comunicare si relationare cu colegii si partenerii ;
Team player, orientat catre rezultate, proactiv si organizat;
Cunostinte solide MS Office,calcul tabelar Excel nivel avansat ( tabele pivot, functii de baze de date,etc), editare text,e-mail;
Limba engleza - nivel bun;
Carnet de conducere categ. B ;

Descrierea jobului

Dita Import-Export cauta o persoana experimentata si dinamica care sa se alature echipei de marketing, in pozitia de Analist marketing.

Analize de vanzari pe producatori, produse, puncte de lucru, judete, zone geografice;
Intocmire de studii, raportari,analize prin care se evalueaza pozitia companiei si a produselor in piata;
Urmarirea evolutiei vanzarilor pe branduri, producatori in acord cu politicile de marketing ale companiei;
Colecteaza, organizeaza, gestioneaza ofertele concurente si conditiile comerciale existente in piata,in baza informatiilor furnizate de echipa de vanzari din teritoriu sau prin studii de piata;
Intocmeste si transmite in teritoriu oferte speciale .
Urmareste rezultatele campaniilor de promovare;

Dita Import-Export S.R.L. face parte incepand cu anul 2007 din grupul de firme Gedeon Richter, singura companie cu o activitate integrata, din piata farmaceutica romaneasca.

Grupul Gedeon Richter cuprinde 4 entitati:
Richter Romania S.A. (partea de productie),
Armedica Trading (partea de dezvoltare),
Gedeon Richter Farmacia (partea de retail),
Dita Import-Export, Sibofarm Sibiu, Activ Farm (partea de distributie).

In cadrul grupului, pe plan local, lucreaza in prezent circa 1.200 de persoane din care 600 la nivel de productie, 400 la nivelul distribuitorului, restul fiind distribuiti in retail.

Expirat
Analist marketing  -  DITA IMPORT EXPORT