Publicat 30 Nov 2007 | Reactualizat 29 Dec 2007 | Expiră 31 Dec 2007

ANALIST MARKETING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare (avantaj: economice, sociologice);
- experienta min. 1 an;
- limba engleza;
- experienta in analiza economica, financiara;
- cunostinte operare PC;
- abilitati de comunicare;
-abilitati de planificare si organizare;
- gandire analitica.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
- Culegerea, analizarea si gestionarea informatiilor de interes din piata
- Intocmeste analize privind evolutia in timp a preturilor de vanzare corelate cu costurile si piata;
- Cercetari de piata privind pozitionarea (pret, amplasament, zona etc.) fiecarui proiect imobiliar;
- Monitorizarea tranzactiilor comerciale si imobiliare;
- Elaborarea de analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei si evolutia acesteia in timp;
- Analizarea informatiilor si datelor interne si externe, mentinerea si updatarea bazei de date cu clientii companiei, analizarea competitiei;
- Elaborarea de studii de piata
- Elaborarea studiilor de fezabilitate

BENEFICII:
-conditii excelente de munca: sediu central, telefon mobil, birou cu P.C. personal, soft performant, secretariat, sali de protocol etc.

Compania Media City a fost fondata in anul 1996 si ofera clientilor sai o gama completa de servicii imobiliare la un inalt nivel profesional.
Corectitudinea si excelenta dovedite in toti acesti ani ne-au asigurat notorietate si, implicit, un un loc in topul celor mai bune agentii imobiliare din Bucuresti.
Valoarea actuala de piata a companiei noastre este rezultanta muncii de echipa dar si valorii individuale a oamenilor ce o reprezinta, tineri specialisti cu o bogata experienta in domeniul imobilar.

Expirat
ANALIST MARKETING  -  Media City