Analist Marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cum știi dacă ești persoana potrivită:
  • Ai minim 2 an de experienţă în analiza de piaţă, experienţa în piaţa farmaceutică constituie un avantaj;
  • Ai abilităţi de analiză, sinteză şi interpretare foarte dezvoltate;
  • Ai abilități organizatorice și de stabilire a priorităților, capacitate de a-ți asuma noi responsabilități, viziune de ansamblu, capacitate de a lucra la mai multe proiecte concomitent, atenție la detalii, gândire analitică, capacitate de sinteză, proactiv, flexibil, respectarea termenelor;
  • Responsabilitate, corectitudine, atenţie la detalii, viteză de reacţie şi rapiditate în îndeplinirea atribuţiilor, capacitate de lucru cu respectarea termenelor limită;
  • Ai abilități avansate de operare PC (Word, Excell, PowerPoint, Internet) – lucru cu baze de date în Acces, Sql Server, constituie avantaj;
  • Poți utiliza limba engleză în conversații, prezentări, traduceri.

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitățile tale:
  • Analizezi evoluţia pieţei farmaceutice (dimensiune, tendinţe, evoluţia produselor şi a companiilor concurente), evoluţiei generale a companiei Antibiotice, precum şi a produselor aflate în portofoliul companiei;
  • Realizează analize, rapoarte şi prognoze specifice activităţii de marketing, pentru produsele din portofoliu, vânzare, activități de promovare;
  • Realizează rapoarte de monitorizare a concurenţei;
  • Actualizezi si prelucrezi baze de date;
  • Cercetare de marketing de desktop;
  • Elaborează propuneri pentru noi analize / îmbunătăţiri în cadrul activităţii deja existente.

Descrierea companiei

Viziunea și misiunea la care contribui:
Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile ca mijloc de îngrijire a sănătății pentru pacienți, medici și farmaciști.
Pretuim eficiența și spiritul de cooperare, care ne permit să fim orientați către nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor noștri.
Publicat 26 Iul. 2022 Reactualizat 16 Aug. 2022 Expiră 25 Aug. 2022