Publicat 26 Apr 2019 | Reactualizat 24 Mai 2019 | Expiră 27 Mai 2019

Analist laborator - perioada determinata 1 an

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profil si competente comportamentale:

  • Absolvent studii medii – profil industrie alimentare, biochimie, chimie-fizica;
  • Minim 1 an experienta intr-un laborator similar;
  • Experienta de operare PC nivel incepator/mediu;
  • Cunostinte generale despre functionarea aparaturii de laborator;
  • Cunostinte de chime/biochimie/fizica/microbiologie pentru efectuarea analizelor fizico-chimice;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/avansat - avantaj;
  • Abilități de analiza si sinteza , rezolvare probleme și luare de decizii;
  • Abilitati de comunicare si adaptare;
  • Atentie distributiva la detalii;
  • Spirit de echipa
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi, inclusiv de noapte
  • Disponibilitatea de a lucra pe periaoda determinata de 1 an (inlocuire persoana in crestere copil pana la 2 ani)
  • Posibilitatea de a ramane in companie in functie de performanta personala si de oportunitatile existente

Descrierea jobului

Scopul postului

Efectuarea analizelor de laborator si asigurarea controlului de calitate in toate etapele procesului tehnologic.

RESPONSABILITATI:

  • Efectueaza analizele de laborator in conformitate cu planul de esantionare si cu metodele standard de analiza, interpreteaza rezultatele si asigura transmiterea lor in timp util;
  • Identifica si raporteaza neconformitatile sau potentialele neconformitati catre Seful de Sectie Calitate, inginerii tehnologi, serviciul intretinere, ceilalti colegi analisti de laborator de pe schimb/schimburi;
  • Raspunde de indicatorii de performanta si de indeplinirea obiectivelor departamentului de calitate: Indice Fizico-chimic; Indice de Ambalare, Indice Senzorial, Indice Ring, Reclamatii clienti, Reclamatii consumatori, Butoaie Returnate, Eficienta Calitatii;
  • Are un impact asupra performantei de audit din Departament;
  • Responsabil de blocarea materiilor prime si auxiliare, materialele de ambalare si produsul intermediar in diferite faze de productie in cazul in care identifica deviatii majore ale parametrilor fizico-chimici/microbiologici/senzoriali/vizuali fata specificatiilor tehnice;
  • Are responsabilitatea de a opri linia de imbuteliere si de a bloca produsul in cazul in care identifica deviatii majore ale parametrilor fizico-chimici/microbiologici/senzoriali/vizuali fata de specificatiilor tehnice;
  • Relationeaza cu alte departamente / functii;
  • Se asigură de o colaborare buna între departamentul calitate si celelalte departamente din companie (productie, imbuteliere, utilitati, servicii tehnice, logistica);
  • Respecta toate codurile, politicile si procedurile interne proprii societatii (Bergenbier SA si Molson Coors) sau la care aceasta a aderat;
  • Respecta Regulamentul Intern si atributiile de SSM (Securitate si Sanatate a Muncii), PSI (Prevenirea si Stingerea Incendiilor) si Protectia Mediului prevazute de lege;
  • Receptioneaza instructiunile de la schimbul anterior si transmiterea instructiunilor catre schimbul urmator;
  • Verifica si calibreaza echipamentele specifice de laborator conform planului de calibrare si verificare.

Compania noastră, BERGENBIER S.A., parte a Grupului Molson Coors Europa, produce și comercializează bere pe piața românească din anul 1994, având aproximativ 700 de angajați, o rețea de distribuție națională și cea mai modernă fabrică producătoare de bere din cadrul grupului MCE, la Ploiești, cu un sistem avansat de management al calității, al securității în muncă și al mediului. Brandurile noastre, Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Lowenbrau, Leffe, Corona, Hoegaarden, Blue Moon, Franciscan Well si Doom Bar reprezintă tot ceea ce suntem și ne definesc în tot ceea ce facem pentru consumatorii noștri.

Ce oferim? Dezvoltare profesională; oportunitatea promovării; siguranța unui parteneriat pe termen lung.

Ai aplicat
Expirat
Analist laborator - perioada determinata 1 an  -  Bergenbier S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles