Analist Intretinere Baza de Date

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe

• Studii medii finalizate (inclusiv diploma de Bacalaureat);
• Cunoștiințe bune de limba engleză /limba germana constituie avantaj;
• Experiență de lucru cu echipe diverse din locații diferite;
• Cunoștințe operare MS Office;
• Cunoștințe operare SAP/JIRA – prezintă avantaj;
• Orientare spre proces si obiective;Comunicare și Teamwork;
• Dorință de învățare și Inițiativă personală.

Descrierea jobului

Căutăm un Analist întreținere bază de date, pentru departamentul Data Cleansing HUB din cadrul Global Business Services al Dräxlmaier Satu Mare.
Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

• Gestionează, creează și întreține în baza de date facturile de materiale pentru a asigura desfășurarea fără probleme a proceselor de producție;
• Gestionează baze de date (de exemplu, AVAS, IMDS IPoint, PLM-Teamcenter etc.), în cooperare cu diferite departamente și entități din grupul DRÄXLMAIER;
• Verifică și editează informațiile despre produs în cooperare cu departamentele și entitățile din grupul DRÄXLMAIER implicate;
• Creează, gestionează, actualizează și verifică calitatea datelor despre produse în sistemele cu care lucrează.

Beneficii:

• Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
• Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
• Training de inițiere;
• Cursuri interne personalizate după nevoi.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni

Sisteme electrice moderne și interioare exclusiviste pentru automobile premium – de peste 50 de ani, DRAXLMAIER Group și-a construit renumele de promotor al inovațiilor în industria auto. Peste 55.000 de angajați din întreaga lume, entuziaști și pasionați, contribuie zilnic la crearea caracterului automobilului prin metode inteligente și sustenabile. Sunt colegi cărora le place să-și asume responsabilități, să aibă inițiativă și să creeze mereu ceva nou – așa cum ești și tu.

Publicat 6 iun. 2022 Reactualizat 4 iul. 2022 Expiră 6 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos