de ani Fără Frică...

Publicat 16 Oct 2019 | Reactualizat 13 Nov 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Analist Financiar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca ai 1 an experienta directa in analiza si interpretarea datelor financiare sau audit, daca ai atentie la detalii si poti interpreta indicatorii economici, ai acum oportunitatea sa faci parte dintr-o echipa care are un rol activ in raportarile lunare ale grupului, precum si in intocmirea si urmarirea bugetului aferent liniilor de business.

Profil candidat:
- absolvent studii superioare profil finanțe/contabilitate
- experiență de minim 1 an pe un post similar / internship in Audit reprezinta un avantaj
- cunoștinte primare de analiză și raportare financiară
- capacitate de interpretare a indicatorilor economici
- gândire analitică și atenție la detalii
- abilități de prezentare, claritate, concizie
- abilități interpersonale: diplomație, confidențialitate, integritate
- cunoștinte MS Excel
- reprezintă avantaj: voluntariat AISEC/ASCIG, bursă Erasmus/bursă facultate.

Descrierea jobului

In rolul de Analist Financiar, faci parte dintr-o echipa ambitioasa si orientata pe rezultat, in care contributia ta este valoroasa si ai oportunitatea de dezvoltare profesionala.

Responsabilități:
- contribuie direct la raportarea lunară a rezultatelor companiilor din Grupul DONA
- analizează rezultatele raportate: evoluția indicatorilor economici și interpretarea fluctuațiilor
- se implică în întocmirea și urmărirea bugetului aferent liniilor de P&L și a investițiilor
- actualizează și verifica structura centrelor de cost pentru companiile din Grup
- creează rapoarte operaționale și/sau le dezvoltă pe cele existente, în funcție de solicitările managementului
- este implicat/ă în procesul de întocmire a situațiilor financiare
- înaintează propuneri de automatizare pe rapoartele existente
- se menține în permanență informat/ă cu privire la noutățile din domeniul său, pentru a se asigura de o foarte bună punere în context a performanței companiei în raport cu piața/ industria
- interacționează și comunică direct cu top managementul companiei

Beneficii:
- pachet salarial corelat cu experiența și abilitățile dovedite
- tichete de masă
- card de reducere în farmaciile Dona
- mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei alături de o echipă de profesioniști
- activități de teambuilding si diverse evenimente cu scop de sudare și motivare a echipei

Candidatura ta va fi tratată cu discreție.

Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere!

Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Peste 2.500 de profesioniști în domeniul sănătății lucrează în Grupul DONA, cu toții find devotați unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

Alătură-te și tu echipei DONA!

www.FarmaciileDONA.ro

Expirat
Analist Financiar  -  FARMACIILE DONA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles