Analist financiar- perioada determinata 2 ani

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare – obligatoriu
  • Minim 1 an -experienta pe un post similar
  • Experienta in industria de asigurari constituie avantaj
  • Capacitate de a opera cu un volum mare de informatii
  • Foarte bune abilitati de utilizare a aplicatiilor informatice specifice, prelucrare statistica, analiza si raportare (Excel, Access)
  • Bune competente de design si reprezentari grafice
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Abilitati de analiza si sinteza
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Gandire logica
  • Integritate
  • Atitudine proactiva
  • Orientare spre rezultate
  • Cunoasterea limbii engleze- nivel mediu;

Descrierea jobului

  • Elaborează rapoarte periodice privind activitatea de vânzări şi suport vânzări
  • Contribuie la elaborarea, implementarea şi monitorizarea indicatorilor cheie de performanţă în vânzări
  • Efectuează analize privind calitatea procesului de vânzare şi volumul vânzărilor
  • Analizează rezultatele financiare şi informaţiile statistice şi contribuie la elaborarea de proiecţii şi previziuni
  • Propune măsuri pentru actualizarea şi optimizarea regulamentelor, normelor si procedurilor interne de analiză şi raportare în vânzări şi armonizarea acestora cu celelalte procese de business
  • Contribuie la elaborarea specificaţiilor privind analiza şi raportarea în vânzari în vederea implementării acestora in aplicatiile specifice;

De-a lungul celor peste 100 de ani de existenţă, Groupama a rămas fidelă valorilor sale mutualiste pe baza carora construieşte acum un grup european de asigurări şi servicii financiare, umanist şi durabil. Activ în 11 ţări din Europa şi Asia, Grupul a pătruns progresiv pe piaţa românească la finalul anului 2007 prin achiziţia BT Asigurări şi în 2008, prin preluarea Asiban şi OTP Garancia. În urma unui proces de fuziune şi integrare a rezultat Groupama Asigurări, care ocupă în prezent locul al treilea în clasamentul general al companiilor de asigurări, cu o reţea comercială unică şi integrată, cuprinzând aproximativ 127 de agenţii şi puncte de lucru, aflate pe întreg teritoriul ţării. Groupama Asigurări este astăzi un jucător de elită pe piaţa asigurărilor din România şi un promotor al parteneriatelor pe termen lung, oferind clienţilor săi modalităţi de a-şi continua planurile personale indiferent de evenimentele neprevăzute care pot apărea. Compania oferă produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

Publicat 23 iun. 2021 Reactualizat 21 iul. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos