ANALIST FINANCIAR/ FINANCIAL ANALYST

ANTALIS SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate (domeniul Financiar/ Contabilitate/ Economie)
Experiența de minimum 2 ani in domeniul financiar si/sau minimum 1 an intr-un post similar
Cunostinte de audit financiar/ analiza financiara - prezinta avantaj
Utilizarea avansata a pachetului Microsoft Office, in special Excel
Limba Engleză, scris/vorbit - nivel conversațional
Bune abilitați de comunicare, autoorganizare şi stabilire a priorităţilor, de gestionare a timpului si capacitate de a respecta termenele limita
Spirit analitic, dinamism, capacitate de sinteza, de a analiza și de a prezenta date statistice și financiare

Descrierea jobului

-Asigura activitatea de raportare lunara pentru: rezultatele financiar-contabile; analiza variatiilor fata de buget/ forecast; orice alte rapoarte cerute de seful ierarhic.
-Asigura si raspunde de elaborarea semestriala a structurilor de forecast si buget, lansarea si consolidarea acestora.
-Intocmeste analize economico financiare in vederea imbunatatirii eficientei activitatii in cadrul organizatiei.
-Asigura activitatea de analiza si suport tehnic raportare pentru toate departamentele.Asigura respectarea termenelor de catre departamentul financiar contabil pentru toate raportarile care intra in responsabilitatea acestuia.

Antalis este lider in distributia de hârtie, soluții de ambalare și comunicare vizuală în Europa. Antalis este singurul jucător din sectorul său care are o prezență internațională, cu filiale în 31 de țări. Grupul oferă una dintre cele mai largi și mai diversificate game de produse și soluții de pe piață și oferă clienților săi un nivel ridicat și inovator de servicii, atât în ceea ce privește personalizarea, expertiza și logistica, în special datorită celor 103 centre de distribuție situate în toată lumea.

In România, compania Antalis este prezentă din anul 2000. Cu sediul in Bucuresti si filiale in Iasi si Cluj, cei 90 de angajati deservesc peste 3000 de clienti anual.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022