Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 07 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Analist Financiar - Dona. Logistica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Ai absolvit studiile universitare profil economic?
  • Ai abilitati bune de comunicare, relationare si organizare?
  • Ai cunostinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office si Charisma ERP?
  • Ai cunostinte de analiza financiara si experienta de cel putin 2 ani in domeniu?
  • Esti o persoana dinamica, eficienta si cu spirit de observatie?
  • Ai capacitatea de a respect termenele limita?
Atunci postul acesta este pentru tine!

Credem și apreciem: pasiunea pentru profesie, respectarea codului deontologic, orientarea spre rezultate și calitate, talentul de a lucra cu și pentru oameni. Dacă impărtășim aceleași valori, Grupul DONA iti poate oferi cultura organizatională in care să te regăsești. Incurajăm și răsplătim performanta. Recompensăm echitabil realizările profesionale și gratificăm consecventa in atingerea acestora prin promovări și avansări interne, bazate pe merit. Dacă dorești să devii un nume, alege cartea Grupului DONA in care să ti-l scrii.

Descrierea jobului

  • Verifica si analizeaza conditiile comerciale de achizitii marfa setate in sistem cu contractele semnate cu partenerii; Analizeaza praguri, evolutii, pe parteneri/ categorii de produse
  • Verifica trasabilitatea preturilor si a discounturilor din momentul achizitiei pana la momentul vanzarii
  • Realizeaza analize de profitabilitate pe categorii de produse/ parteneri etc.
  • Realizeaza rapoarte de profitabilitate pe clienti/ agenti de vanzare/ categorii de produse/ producatori etc.
  • Contribuie la dezvoltarea continua a solutiilor software de automatizare a calculelor, optimizare de rapoarte etc.
  • Contribuie la realizarea bugetului de venituri si cheltuieli la urmarirea lunara a executiei bugetare, identificarea abaterilor pentru departamentul Vanzari si verifica lunar calcularea bonusurilor echipei de vanzari
Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv
  • Tichete de masa
  • Card de reduceri in farmaciile DONA
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
Locul de munca: cladire de birouri din zona metrou Preciziei, cartier Militari.
Program de lucru: luni- vineri, 09.00- 17.30

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA. LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Expirat
Analist Financiar - Dona. Logistica  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles