Analist financiar Control Stocuri si Magazine, ID 1171714

Telekom Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne dorim sa faci parte din echipa noastra, daca bifezi urmatoarele:
  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta de lucru cu SAP MM/ SAP FI/ Charisma;
  • Cunostinte Charisma;
  • Cunostinte Microsoft Office – Excel;
  • Cunoasterea principiilor, proceselor si procedurilor legate de activitatea de Control stocuri si magazine;
  • Orientare catre client, orientare catre rezultate, spirit de initiativa, abilitate de a lucra in echipa, abilitate de a lucra sub presiune, flexibilitate, rezolvarea problemelor in timp optim;
  • Persoana activa, foarte organizata si structurata, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe lucrari in acelasi timp;
  • Capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare.

Descrierea jobului

Printre principalele tale provocari de zi cu zi se regasesc:
  • Intocmirea si verificarea raportarilor lunare referitoare la stocuri si activitatea magazinelor;
  • Realizarea importului tranzactiilor/ incasarilor din Charisma in SAP, analizarea si rezolvarea erorilor de import;
  • Participarea la reconcilierea si inchiderea lunara SAP MM;
  • Procesarea tranzactiilor SAP MM - receptii si consum divizii, imputari stocuri DPD, procesare inventarieri inopinate etc.;
  • Verificarea si procesarea in SAP MM a proceselor verbale de casare stocuri;
  • Verificarea si procesarea in SAP MM, Charisma a rezultatelor inventarierilor de stocuri;
  • Participarea la inventarierea stocurilor din depozitele si magazinele Telekom, precum si a altor gestiuni de stocuri;
  • Rularea clearing-ului automat pentru clientii RETAIL, ESHOP, TELESALES si B2B_Soho - de tip ONE TIME - analiza si corectie import vanzare sau incasari;
  • Reconcilieri Charisma-SAP: venituri, registru de casa, depuneri bancare, incasari cash si incasari cu card, echipamente vandute in rate, cesiune de creante, intocmire formulare plata, acceptante lunare cu beneficiarii de incasari;
  • Acordarea suportului pentru emiterea si inregistrarea in Charisma a decontului/ corectiilor;
  • Realizarea clering-ului in SAP pentru incasarile cu cardul bancar in magazine, retururile vanzarilor prin curier;
  • Inregistrarea jurnalelor manuale referitoare la activitatea de control stocuri si magazine.

Beneficiile noastre:
  • Servicii medicale pentru tine si familia ta;
  • All you can read cu Bookster!
  • Model individual flexibil de drepturi si beneficii;
  • Plan de dezvoltare personala si profesionala;
  • O echipa si o companie care conecteaza oameni.

Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie, te invitam sa accesezi urmatorul link:
https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy, pentru a te informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele tale cu caracter personal.

*Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Telekom Romania is a dynamic brand which provides complete, innovative, fixed and mobile telecommunication services tailored to a vast community of customers with about 10 million service contracts. It is part of the Deutsche Telekom group - one of the global integrated communications leaders, present in 51 countries across 5 continents. Our solutions open an infinite world of opportunities to share the most beautiful and emotional experiences with family, friends, colleagues and those around us. Our mission is to enrich people's lives by providing them with fixed and mobile integrated services, state-of-the-art 4G technologies, fiber optics as well as Internet TV, bringing users a new entertainment experience with exclusive and quality content access, on all screens, and advanced interactive features. As far as business customers are concerned, Telekom Romania is the trusted partner of companies, for whom we offer complete communications solutions and IT & C to help companies become more competitive and more agile. Our network is bringing together people, machines and content, connecting them for a better, safer, simpler future. Before applying for this position, we invite you to access the following link: https://www.telekom.ro/information-dev-dataprivacy to inform you about how Telekom Romania processes your personal data. *Only selected candidates will be contacted.

Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos