Publicat 05 Aug 2019 | Reactualizat 02 Sep 2019 | Expiră 05 Sep 2019

Analist dosar calitate furnizori

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare
  • Cunoasterea limbajului tehnic auto sau a celui specific sectorului calitate
  • Franceza si Engleza – nivel mediu
  • Foarte buna stapanire a instrumentelor informatice (Outlook, MS Office, in special Excel)
  • Abilitatea de a invata cu usurinta noi aplicatii informatice
  • Metoda si acuratete. Atentie la detalii
  • Persoana dinamica
  • Bune abilitati de comunicare si relationare. Adaptarea la interlocutori si situatii diverse
  • Atitudine orientata catre client, reactivitate
  • Atitudine responsabila si ambitie in atingerea obiectivelor postului

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Realizeaza activitatile de back office pentru procesul Quality file (voletul Calitate RFQ = request for quotation);
  • Documenteaza fisa Q File (quality file) inainte de transmiterea RFQ (documenteaza informatiile despre furnizori si subansamble sau comoditati) plecand de la fisierul furnizat de RNPO (RNPO = Renault Nissan Purchasing Organisation);
  • Dupa returul RFQ, extrage rapoarte, cu datele documentate in Q File, intr-un fisier Excel (intitulat Q Judgment). In acelasi fisier, documenteaza daca este nevoie, rezultatele privind calitatea, pentru situl propus (plecand de la bazele de date existente, privind calitatea);
  • Propune o preanaliza a raspunsului furnizorilor, plecand de la o fisa de criterii;
  • Retransmite fisa catre Directia Calitate Furnizori .

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

La noi vei gasi:

Un mediu de lucru prietenos, dinamic si bazat pe performanţă;
Flexibilitate, in programul de lucru si in activitati;
Posibilitati de dezvoltare profesională si planificare a carierei;
Asigurare privata de sanatate;
Timp pentru participari la evenimente corporate si cele specifice industriei;
Un program de beneficii si compensaţii atragator si competitiv;
Expunere la proiecte internationale Grup Renault România, cu cei peste 16.500 de angajaţi, este a doua entitate a Grupului Renault in ceea ce priveste efectivele si compania cu cea mai variata gama de meserii din industria auto romaneasca.

Expirat
Analist dosar calitate furnizori  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles