Analist de calitate

Manpower Group - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

DESCRIEREA COMPANIEI:
Pentru clientul nostru, companie cu o lunga traditie in procesarea si distribuirea de membrane naturale catre fabricile din industria alimentara, suntem in cautarea unui Analist de Calitate.

CERINTE:
- Studii de specialitate: studii de specialitate : Farmacist, Inginer Chimist, Inginer chimie alimentara;
- Experienta in mediu ISO sau GMP;
- Vechime/specialitate necesara: experienta in domeniu minim 5 ani, Diploma absolvire (licenta, master);
- Cunostinte operare/programare calculator: office, windows, internet;
- Limbi straine: limba engleza la nivel conversational;
- Abilitati, calitati, aptitudini necesare: spirit de initiativa, spirit analitic, abilitati de coordonare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Intocmeste rapoarte de analiza pentru materiile prime, materialele de ambalare, produse finite;
- Se asigura ca programul de monitorizare al mediului incluzand utilitatile este realizat, iar deficientele sunt rezolvate in functie de situație – activități specifice solicitate de Stația de Epurare, Departamentul protecția mediului (scrubbere, centrifuga, ape pluviale, ape put, sol, etc), Secția Food;
- Se asigura ca analizele si testele demonstreaza faptul ca produsele finite eliberate sunt in acord cu specificatiile lor;
- Tine evidenta substantelor, materialeor si consumabilelor din laborator, actualizeaza stocurile;
- anunța din timp diminuarea stocurilor în vederea plasarii de comenzi;
- Se asigura ca rezultatele in afara specificatiilor sunt raportate in timp util sefilor ierarhici;
- Se asigura ca toate contraprobele sunt arhivate corespunzator;
- Este responsabil cu arhivarea documentatiei analitice;
- Responsabil cu recoltarea/preluarea probelor de analizat;
- Garanteaza ca toate analizele/testarile necesare au fost efectuate in conformitate cu procedurile; orice neconformitata va fi raportata in timp util sefului ierarhic superior;
- Coordoneaza activitatea personalului auxiliar in vederea mentinerii curateniei si igienei in Laborator; de asemenea coordoneaza activitatea personalului auxiliar in vederea mentinerii curateniei sticlariei de laborator, a tuturor instrumentelor utilizate in activitate;
- Tine locul sefului de departament in situatii specifice prin delegarea responsabilitatilor.

BENEFICII:
- pachet salarial motivant
- tichete de masa
- decont carburant

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 26 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos