Analist Date - Michelin, Zalau

Michelin Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alege să te dezvolți alături de Michelin Zalău din poziția de Analist Date

Studii superioare tehnice– profil Informatica;
Cunostinte avansate dе Excel, in lucrul cu baze dе date;
Persoana cu gandire logica, spirit analitic, inclinatie spre lucrul cu cifre si capacitate dе asimilare rapida a metodologiei folosite in on-line;
Competențe analitice puternice, cu capacitatea dе a colecta, organiza, analiza și disemina cantități semnificative dе informații cu atenție la detalii;
Fire proactiva, demonstreaza initiativa in dezvoltarea/imbunatatirea proiectelor;
Abilitati dе lucru in echipa si dе comunicare.

Descrierea jobului

Responsabil de colectarea, analizarea și exploatarea datelor disponibile și relevante pentru a îmbunătăți direcția activităților și a identifica pârghiile care creaza valoare pentru companie;
Testează, monitorizează calitatea și coerența bazei de date și asigură actualizări periodice;
Asigură protecția și integritatea informațiilor în perimetrul său;
Colectează, selectează și validează datele relevante pentru analiză;
Extragerea datelor din surse primare sau secundare de date;
Intreținerea bazei de date / sistemelor de date;
Interpretаrea/analizarea rezultatelor folosind tehnici statistice;
Furnizare de rapoarte concise de date catre management;
Participa proactiv in identificarea ariilor de imbunatatire a performantelor bazelor de date existente si propune masuri corective.

Te-am convins? Hai să îți povestim ce avantaje vei avea:Îți oferim pachet de relocare.
Îți oferim pachet salarial atractiv.
Vei munci într-un mediu multinațional.
Îți oferim posibilitatea dezvoltării unei cariere internaționale.
Vei fi antrenat într-un proces continuu de training și dezvoltare personală și profesională.
Vei beneficia de propriul plan de carieră și mentorat.
Vei avea posibilitatea de a călători și de a-ți îmbogăți cunoștințele.
Vei face parte dintr-o echipă tânără și dinamică în care să te simți apreciat.

Descoperă MICHELIN... O lume diversă: istorie de peste 120 de ani; peste 100 000 de angajaţi in lume, dintre care 3.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice. O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa. O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care intruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, in urma unui sondaj realizat de Financial Times in 2000, să fie votat drept cel mai bun simbol al secolului.

Michelin Romania SA va prelucra aceste date conform Regulamentului General privind Protectia Datelor nr. 679/2016, in scopul recrutarii si selectiei candidatilor. Inainte de a ne trimite aceste date, te rog sa consulti informatiile referitoare la modul in care sunt prelucrate datele tale cu caracter personal, precum si drepturile pe care le ai cu privire la acestea, accesand Politica noastra privind prelucrarea datelor personale, pe site-ul nostru, la adresa https://www.michelin.ro/continut-web/confidentialitate.

Publicat 24 iun. 2021 Reactualizat 22 iul. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos