Publicat 02 Mai 2019 | Reactualizat 01 Iun 2019 | Expiră 02 Iun 2019

Analist Date (Interconectare)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experienta de lucru cu aplicatiile de analize de date;
- Experienta de lucru in industria telecom pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Abilitati foarte bune de lucru in Excel si PowerPoint (cunostinte suplimentare de SQL constituie un avantaj);
- Limba engleza nivel avansat (scris si vorbit);
- Orientare catre rezultat;
- Orientare catre client;
- Spirit de echipa;
- Organizare si Planificare.

Descrierea jobului

- Realizeaza raportari recurente si non-recurente in conformitate cu graficele de raportare inter si intra departamentale;
- Dezvolta analize si prelucrari de date detaliate referitoare la telefonie, cum ar fi, dar nelimitandu-se la: planul de numerotatie nationala si internationala, costuri, preturi si profitabilitate, business case-uri specifice, portabilitatea numerelor etc.;
- Solutioneaza erorile identificate in legatura cu planul de numerotatie nationala si internationala, costuri, preturi si profitabilitate, portabilitatea numerelor etc.;
- Verifica si asigura acuratetea datelor din aplicatiile interne de telefonie relevante.

Beneficii:
- Servicii medicale competitive;
- Plan de asigurari;
- Tichete de masa;
- Abonamente preferentiale pentru serviciile UPC;
- Discount-uri, reduceri pentru sali de sport si alti furnizori de produse si servicii;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră, oferind servicii de televiziune prin cablu şi prin satelit, internet de mare viteză şi telefonie fixă digitală. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1 milion de clienţi, în aproximativ 300 de localități. Premierele UPC pe piața din Romania includ lansarea televiziunii digitale, a tehnologiilor HD, DVR, 3D, dar și a internetului de mare viteză, Fiber Power 500 Mbps. Serviciile UPC au devenit în 2014 disponibile şi în afara casei, prin lansarile UPC Wi-Free şi Horizon Go. UPC România este afiliata la Liberty Global, Inc..

www.upc.ro

Liberty Global, plc. este liderul industiei mondiale de comunicații prin cablu, cu operațiuni în peste 30 de țări, conectând oamenii cu lumea digitală și oferindu-le posibilitatea de a descoperi și experimenta posibilități nelimitate. Serviciile 3Play - televiziune, internet în bandă largă și telefonie - sunt furnizate prin intermediul unor rețele de generație următoare și prin platforme inovatoare de tehnologie care conectează 27 de milioane de clienți. Brandurile Liberty Global în Europa includ Virgin Media, UPC, Unitymedia, Kabel BW, Telenet și Ziggo.

www.lgi.com

Expirat
Analist Date (Interconectare)  -  UPC Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles