Publicat 08 Oct 2008 | Reactualizat 05 Nov 2008 | Expiră 08 Nov 2008

Analist Cumparari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare profil tehnic sau economic.
Experienta in domeniile cumparari, logistica sau comercial constituie un avantaj.
Cunostintele generale in domeniul industrial, constructia de automobile, constituie un avantaj.
Cunostinte operare calculator.
Cunostinte de limba franceza si/sau limba engleza.
Permis de conducere cat. B.
Domiciliul stabil in Pitesti sau disponibilitate de relocare in Pitesti.

Descrierea jobului

Participa la procesul global de productie de serie si de dezvoltare a noilor produse;
Identifica furnizori, si asigura actiunile de negociere pentru a optimiza conditiile de cumparari prestabilite, pe baza politicii de cumparari a grupului.
Studieaza si ia masurile necesare in ceea priveste practicile si inovatiile concurentilor si ale furnizorilor.
Realizeaza comenzi, acte aditionale si autorizeaza platile aferente acestora.
Asigura respectarea angajamentelor Dacia – furnizori.
Analizeaza ecarturile de performanta in raport cu obiectivele si le comunica superiorilor ierarhici.
Participa la procesul de evaluare si reevaluare a performantei furnizorilor.
Identifica noi potentiali furnizori.
Gestioneaza ofertele furnizorilor si negocieaza cu acestia.
Creaza dosare de oferte pentru familiile de produse din sfera sa de reponsabilitate.
Analizeaza si compara ofertele furnizorilor si defineste obiectivele de negociere.
Poarta negocieri cu furnizorii si pregateste dosarele de negociere.
Verifica situatia contractuala a furnizorilor.
Emite si valideaza comenzile catre furnizori.
Pregateste, urmareste, si analizeaza rapoartele ce privesc performantele furnizorilor.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Expirat
Analist Cumparari  -  Dacia Group Renault

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles