Publicat 13 Mai 2008 | Reactualizat 11 Iun 2008 | Expiră 13 Iun 2008

ANALIST CUMPARARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare, economice sau tehnice
- experienta in domeniul achizitiilor
- CUNOASTEREA LIMBII GERMANE (OBLIGATORIU!!!), nivel mediu
- abilitati de comunicare, interrelationare, negociere
- abilitati de munca in echipa
- abilitati de analiza si de sinteza
- dinamism si motivare
- operare PC: Office
- rezistenta la stres
- atitudine pozitiva, perseverenta si implicata in activitatea desfasurata

Descrierea jobului

- deruleaza corespondenta cu furnizorii si activitatile precontractuale
- participa la selectarea si evaluarea furnizorilor de materiale
- actualizeaza baza de date cu furnizorii
- stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare pe baza carora urmeaza lansarea comenzilor de achizitii
- lanseaza comenzile de achizitionare, in conformitate cu specificatiile tehnice si cu materialele primite de la celelalte departamente implicate; transmite aceste comenzi numai cu acordul superiorului ierarhic
- urmareste derularea comenzilor
- modifica sau completeaza comenzile
- pregateste documentele in vederea receptionarii marfii
- verifica preturile de pe factura conform listei de preturi prezentate de superiorul lui
- asigura rezolvarea reclamatiilor referitoare la calitatea si cantitatea materialelor achizitionate
- verifica documentele aferente comenzilor de aprovizionare

NOTA: Candidatii care nu sunt vorbitori de LIMBA GERMANA sunt rugati sa nu aplice!!!

Misiunea Gealan Romania (producator de profile PVC) este de a-si mentine in continuare pozitia de lider pe piata romaneasca in domeniul profilelor din PVC destinate ferestrelor si usilor si continuarea politicii de expansiune pe pietele externe in stransa legatura cu programele de dezvoltare ale firmei mame de a intari pozitia grupului GEALAN Fenster Systeme la nivel european.

Expirat
ANALIST CUMPARARI  -  SC GEALAN ROMANIA SRL