Analist cumparari / Senior Buyer - Brasov

nVent HOFFMAN - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Analist Cumparari / Senior Buyer – Domeniu de activitate: Industrie / Productie pentru echipa noastra din Brasov - Parcul Industrial - Prejmer.
Job-ul este full-time cu program de luni pana vineri.

Candidatul ideal:
Studii superioare tehnice / economice;
Experienta in Achizitii / Analiza Cumparari minim 3 ani;
Cunostinte bune de limba engleza (fluenta in conversatie, scriere corecta);
Cunostinte avansate a pachetului MS Office in special MS Excel si analize date;
Background tehnic - in achizitii, analiza cumparari;
Abilitati de analiza, capacitate de sinteza, rigurozitate si negociere;
Atentie la detalii;
Excelente abilitati de comunicare;
Fire dinamica, energica;
Orientare spre realizarea sarcinilor si spre rezultate.

Descrierea jobului

  • Colaboreaza cu departamentele interne si furnizorii pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizitionate;
  • Analizeaza informatiile cu privire la aprovizionare si isi prezinta constatarile pentru a imbunatati procesul;
  • Analizeaza initiativele si procesele de achizitii si pentru a sustine livrarea de servicii si produse rentabile si de inalta calitate;
  • Analizeaza diferentele de preturi intre comenzi si facturi, in cazul in care apar neconcordante informeaza imediat seful direct;
  • In cazul in care apar probleme de calitate la piesele comandate de la furnizori, urmareste si raspunde pentru rezolvarea situatiei comerciale dupa inchiderea reclamatiei (resturi, inlocuire, nota de credit);
  • Stabileste conditii de livrare cu furnizorii;
  • Intocmeste o baza de date a furnizorilor, pe care o actualizeaza in permanenta luand in considerare: pretul, termenii de livrare, calitatea si serviciile;
  • Se asigura ca stocul nu depaseste limitele bugetului alocat;
  • Cunoașterea, aplicarea si respectarea cerințelor stabilite prin procedurile și instrucțiunile Sistemului de Management Integrat Calitate - Mediu;
  • Ghideaza furnizorii si se asigura ca acestia lucreaza in concordanta cu standardele de calitate nVent.

A dynamic global reach with diverse operations around the world that will stretch your abilities, provide plentiful career opportunities, and allow you to make an impact every day

We are a $2.1 billion, high-performance electrical company with a dedicated team of 9,000 people, across more than 80 global locations We have a robust portfolio of product brands dating back more than 100 years and including: nVent CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF and TRACER

Commitment to strengthen communities where our employees live and work

We encourage and support the philanthropic activities of our employees worldwide Through our nVent in Action matching program, we provide funds to nonprofit and educational organizations where our employees volunteer or donate money

Core values that shape our culture and drive us to deliver the best for our employees and our customers. We’re known for being:

Innovative & adaptable Dedicated to absolute integrity Focused on the customer first Respectful and team oriented Optimistic and energizing Accountable for performance
Publicat 30 aug. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos