Publicat 26 Aug 2014 | Expiră 27 Sep 2014

Analist Credite Corporate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Studii Superioare Economice absolvite
- Studiile Postuniversitare in domeniul Financiar/Bancar reprezinta un avantaj
- Experienta de minim 3 ani in domeniul analizei financiare a companiilor (experienta in domeniul bancar prezinta avantaj)
- Cunostinte contabile peste medie
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza a indicatorilor financiari
- Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare

Descrierea jobului

Participa la intalnirile cu clientii in etapa de stabilire a necesarului de finantare si negociere a conditiilor de creditare;
- Analizeaza afacerea si datele financiare ale clientului, avand ca suport documentatia depusa de catre client;
- Monitorizeaza evolutia afacerii clientului prin deplasare periodica la client si analiza situatiei financiare si a garantiilor clientului;
- Intervine in colaborarea cu clientul ori de cate ori apar solicitari din partea acestuia sau pozitia bancii se modifica, functie de evolutia relatiei contractuale.

Expirat
Analist Credite Corporate  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles